Spotkanie Towarzystwa Przyjaciół Śląska

Nasza delegacja na spotkaniu Towarzystwa Przyjaciół Śląska o Wojciechu Korfantym w dniu 12 kwietnia 2018r. na Rynku Starego Miasta.

Już nie pierwszy raz delegacja naszej szkoły uczestniczy w  wydarzeniach związanych z naszym Patronem. Tym razem jednak 11- osobowa reprezentacja szkoły na czele z nauczycielem historii – panem Łukaszem Sulejem- stanowiła większość uczestników ciekawego seminarium o ważnej roli  Wojciecha Korfantego w historii Polski. Jak wszystkim wiadomo był to znany przywódca narodowy, który stanął na czele III powstania śląskiego) . Bardzo miło było nam słyszeć , że to my właśnie odpowiedzieliśmy na zaproszenie, z którego skorzystało też wielu warszawskich profesorów. Dlatego z uśmiechem na twarzy przywitał nas prowadzący spotkanie sędziwy profesor Marian Drozdowski będący synem powstańca śląskiego. Nasi uczniowie mogli więc wysłuchać ciekawych referatów, dawnych opowieści  i anegdot związanych z wydarzeniami dotyczącymi Patrona naszej szkoły. To bardzo cenna inicjatywa i ważne dla naszej SP 12 spotkanie. Na koniec zrobiliśmy sobie fotografię z profesorem Drozdowskim i profesorem Marianem Wodziczko.