TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ ŚLĄSKA W WARSZAWIE – Spotkanie 24.IV.2018r.

24 kwietnia  2018r. o godz. 17.30 w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II w Warszawie odbyło się coroczne spotkanie Towarzystwa Przyjaciół Śląska. Święto Ślązaków połączone było z uroczystością wręczenia nagrody laureatowi Towarzystwa.

Laureatem Nagrody w 2018r. został:

Jan Kucz  – wybitny artysta rzeźbiarz. Urodził się w 1936r. w Zarzeczu w woj. katowickim. Maturę uzyskał w 1955r. w Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej. Studiował w pracowni Franciszka Strynkiewicza na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Na tej uczelni prowadził pracownię rzeźby. Od 1989 roku jest profesorem tej uczelni.

 

W części artystycznej odbyła się premiera koncertu „Pieśń o Ojczyźnie – Zespół „Śląsk” dla Niepodległej” w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca “Śląsk” im. Stanisława Hadyny

Delegacja naszej szkoły wręczyła kwiaty laureatowi narody.