Bez kategoriiDwujęzyczność

e-Twinning w naszej szkole!

Miło nam poinformować, że nasza szkoła dołączyła do sieci szkół współpracujących w ramach europejskiego programu partnerskiego szkół e-Twinning. Grupa uczniów pod kierunkiem nauczycielek języka francuskiego p. Magdaleny Woźniak-Mądrej i p. Pauli Bogusiewicz-Wołosz realizuje projekt „On fête la Noël !”.

W ramach projektu będziemy współpracować ze szkołami z Włoch, Francji, Rumunii, Portugalii i Cypru.

Cele projektu to przede wszystkim komunikacja młodzieży z różnych krajów w języku francuskim oraz poznanie tradycji bożonarodzeniowych innych krajów europejskich. Ponadto mamy nadzieję, że podjęte działania wpłyną motywująco na naszych uczniów i zachęcą ich do nauki języka francuskiego.

Projekt „Noël ensemble” to kilka odrębnych zadań związanych z Bożym Narodzeniem.

Pierwszym działaniem każdego z partnerów było przygotowanie krótkiej prezentacji szkoły i umieszczenie jej na platformie TwinSpace.

Następnie uczestnicy projektu zostali połączeni w pary, w ramach których wyślą sobie nawzajem własnoręcznie przygotowane kartki. Naszą szkołą partnerską w tym zadaniu jest ICS di Mozzate – Plesso Secondaria di I Grado z Włoch. Za prace naszych korespondentów odpowiada pani Isabella Pezzucchi. Kartki dla naszych włoskich kolegów przygotowują chętni uczniowie klas 6b oraz 5c.

Kolejnym punktem naszego projektu są opisanie tradycji bożonarodzeniowych w Polsce oraz przedstawienie przepisu na typowe świąteczne danie. Za to zadanie odpowiadają uczniowie klasy dwujęzycznej, czyli 7c.

Po świątecznym odpoczynku przejdziemy do realizacji ostatniego etapu prac polegającego na przygotowaniu indywidualnych prezentacji uczniów biorących udział w projekcie.

Zapraszamy do śledzenia postępów naszych prac nad projektem. Będziemy zamieszczać je w zakładce Język francuski

Certyfikat

Z radością informujemy, że zakończyliśmy pierwszy etap prac nad naszym międzynarodowym projektem bożonarodzeniowym. Polegał on na przygotowaniu prezentacji szkoły oraz umieszczeniu jej na portalu TwinSpace.

Każda ze szkół uczestniczących w projekcie zaprezentowała się w inny sposób.  My wybraliśmy wersję prezentacji multimedialnej. Zapraszamy do jej obejrzenia.

 Pobierz prezentację

Wszystkie szkoły, które zgłosiły chęć udziału w projekcie, przygotowały krótkie prezentacje. Zapraszamy do zapoznania się z nimi pod poniższym linkiem: 
 
 

Wkrótce zamieścimy relację z zakończenia kolejnego etapu prac, czyli z wykonania kartek świątecznych dla naszych włoskich kolegów.

Informujemy, że zakończyliśmy realizację drugiego etapu prac nad projektem. Zapraszamy do obejrzenia naszej krótkiej fotorelacji:

Fotorelacja

Przesyłka z Włoch
Tuż przed Bożym Narodzieniem dotarła do nas długo i niecierpliwie oczekiwana przesyłka z Włoch.
 
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z jej otwarcia.

Projekt „On fête la Noël !” etap 3

Przed świętami zakończyliśmy prace nad trzecim etapem naszego projektu. Chętni uczniowie z klas VIa oraz VIIc przygotowali opis świąt obchodzonych w Polsce oraz kilka przepisów na typowe dania bożonarodzeniowe.

Kliknij

Zachęcamy do obejrzenia efektów naszej pracy oraz pracy naszych partnerów:

Opis świąt Bożego Narodzenia:

https://padlet.com/davidetala01/noelcheznous2

Nasz projekt zbliża się do końca. Właśnie zakończyliśmy działania związane z realizacją czwartego etapu prac.

Uczniowie biorący udział w projekcie przygotowali swoje autoportrety, które umieściliśmy na platformie przeznaczonej do realizacji projektu.

Oto prezentacje wszystkich uczestników: otwórz