Dwujęzyczność

e-Twinning w naszej szkole!

Miło nam poinformować, że nasza szkoła dołączyła do sieci szkół współpracujących w ramach europejskiego programu partnerskiego szkół e-Twinning. Grupa uczniów pod kierunkiem nauczycielek języka francuskiego p. Magdaleny Woźniak-Mądrej i p. Pauli Bogusiewicz-Wołosz realizuje projekty  e-Twining.

W ramach projektów będziemy współpracować ze szkołami z Włoch, Francji, Rumunii, Portugalii i Cypru.

Cele projektów to przede wszystkim komunikacja młodzieży z różnych krajów w języku francuskim oraz poznanie tradycji bożonarodzeniowych innych krajów europejskich. Ponadto mamy nadzieję, że podjęte działania wpłyną motywująco na naszych uczniów i zachęcą ich do nauki języka francuskiego.

Certyfikat

     W bieżącym roku szkolnym chętni uczniowie klas klas DELF oraz klas ósmych biorą udział w kolejnym projekcie w ramach europejskiej współpracy szkół eTwinning zatytuowanym „Connaissons-nous en français”.

Projekt etwinning nawiązuje do podstawy programowej, zainteresowań uczniów oraz zachęca do korzystania i poznawania najnowszych osiągnięć techniki realizując swój podstawowy cel – rozwijanie kompetencji technicznych, językowych oraz interkulturowych w naturalny i niewymuszony sposób.

Tym razem partnerami naszego projektu będą szkoły z Portugalii, Włoch i Rumunii. Projekt ”Connaissons-nous en français” przybliży naszym uczniom życie i ulubione zajęcia w czasie wolnym innych młodych Europejczyków. Uczniowie posługując się językiem francuskim jako językiem komunikacji będą mogli dzielić się na platformie Twinspace informacjami dotyczącymi ich szkoły, miasta czy kraju, w którym żyją. Doświadczenie to pozwoli uczniom otworzyć się na świat oraz wzmocni ich wartości tolerancji i szacunku dla innych kultur i tradycji.

 

Kolejny projekt eTwinning w naszej szkole !!!

Z radością informujemy, że uczniowie klasy 4a oraz klas 4b,c,d (grupy p. Magdaleny Woźniak-Mądrej) przystąpiły do projektu „Meilleurs voeux”.

Jest to projekt, w którym naszymi partnerami będą szkoły z Grecji, Francji, Portugalii, Włoch i Wielkiej Brytanii.

Realizacja projektu obejmuje kilka etapów prac. O ich przebiegu będziemy informować na bieżąco na stronie internetowej szkoły oraz na naszym fanpage’u na facebooku.

  • Koniec listopada/początek grudnia

Prezentacje szkół partnerskich. Podział kartek do zrobienia.

  • Początek grudnia

Odręczne wykonanie kartek z życzeniami noworocznymi. Każdy uczeń wykonuje zindywidualizowaną kartkę dla konkretnego kolegi zza granicy. Zdjęcia z wykonywania kartek zostaną umieszczone na platformie TwinSpace.

  • Grudzień

Wysłanie kartek do konkretnych szkół.

  • Grudzień/Styczeń

Otrzymanie kartek od partnerów.

  • Styczeń/luty

Uczniowie biorący udział w projekcie tworzą krótkie prezentacje, tak by każdy mógł dowiedzieć się trochę więcej na temat osoby, której wysłał kartkę i na temat osoby, od której kartkę otrzymał.

Podsumowanie projektu.

Spodziewane cele projektu:

  • Uczniowie uczą się jak napisać życzenia noworoczne w języku francuskim.
  • Uczniowie tworzą krótkie autoprezentacje i rozumieją autoprezentacje wykonane przez innych.
  • Wzrost motywacji do nauki języka francuskiego pokazanego jako narzędzie komunikacji bez względu na poziom jego znajomości.

Z radością informujemy, że zakończyliśmy pierwszy etap prac nad naszym międzynarodowym projektem bożonarodzeniowym. Polegał on na przygotowaniu prezentacji szkoły oraz umieszczeniu jej na portalu TwinSpace.

Każda ze szkół uczestniczących w projekcie zaprezentowała się w inny sposób.  My wybraliśmy wersję prezentacji multimedialnej. Zapraszamy do jej obejrzenia.

 Pobierz prezentację

Wszystkie szkoły, które zgłosiły chęć udziału w projekcie, przygotowały krótkie prezentacje. Zapraszamy do zapoznania się z nimi pod poniższym linkiem: 
 
 

Wkrótce zamieścimy relację z zakończenia kolejnego etapu prac, czyli z wykonania kartek świątecznych dla naszych włoskich kolegów.

Informujemy, że zakończyliśmy realizację drugiego etapu prac nad projektem. Zapraszamy do obejrzenia naszej krótkiej fotorelacji:

Fotorelacja

Przesyłka z Włoch
Tuż przed Bożym Narodzieniem dotarła do nas długo i niecierpliwie oczekiwana przesyłka z Włoch.
 
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z jej otwarcia.

Projekt „On fête la Noël !” etap 3

Przed świętami zakończyliśmy prace nad trzecim etapem naszego projektu. Chętni uczniowie z klas VIa oraz VIIc przygotowali opis świąt obchodzonych w Polsce oraz kilka przepisów na typowe dania bożonarodzeniowe.

Kliknij

Zachęcamy do obejrzenia efektów naszej pracy oraz pracy naszych partnerów:

Opis świąt Bożego Narodzenia:

https://padlet.com/davidetala01/noelcheznous2

Nasz projekt zbliża się do końca. Właśnie zakończyliśmy działania związane z realizacją czwartego etapu prac.

Uczniowie biorący udział w projekcie przygotowali swoje autoportrety, które umieściliśmy na platformie przeznaczonej do realizacji projektu.

Oto prezentacje wszystkich uczestników: otwórz