Filmy nadesłane przez Ambasadorów w ramach projektu
„Poznaj mój kraj – Dyplomaci dla Dwunastki”

Niecodzienny projekt francuskojęzyczny w naszej szkole.

Kto mówi Frankofonia, mówi współpraca… Przekonali się o tym uczniowie naszej szkoły.

W ramach współpracy frankofońskiej udało nam się zrealizować niezwykle ciekawy projekt „Poznaj mój kraj – Dyplomaci dla Dwunastki”, w którym Ambasadorzy i Dyplomaci pięciu krajów francuskojęzycznych przygotowali dla nas krótkie filmiki przedstawiające ich kraje.

Dzięki projektowi poznaliśmy najważniejsze informacje na temat Szwajcarii, Mołdawii, Luksemburga, Senegalu i Belgii. Oglądając film w oryginalnej wersji językowej uczniowie rozwijali umiejętność rozumienia ze słuchu. Mieli też okazję wsłuchać się w różne akcenty oraz znaleźć różnice językowe między francuskim standardowym a francuskim mówionym w danym kraju.

W niektórych klasach projekcji filmu towarzyszyły prezentacje na temat danego kraju przygotowane i przedstawione przez uczniów klasy dwujęzycznej.

Film z udziałem Ambasadorów i Dyplomatów spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony uczniów Dwunastki, którzy oglądając go poczuli się wyjątkowo wiedząc, że został on przygotowany tylko dla nich.

Mamy nadzieję, że projekt ten zapoczątkuje owocną współpracę naszej szkoły z Ambasadami krajów frankofońskich w Polsce i otworzy nam możliwość kontaktów ze szkołami w tych krajach.

Zapraszamy do obejrzenia tego ciekawego i niezwykle pouczającego projektu. Dla osób, które nie znają języka francuskiego nasze romanistki p. Magdalena Woźniak-Mądra oraz p. Paula Bogusiewicz-Wołosz przygotowały polską wersję językową.

Projekt został zrealizowany przy ogromnym wsparciu Rady Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

Skip to content