Dlaczego warto uczyć się języka francuskiego?

Jednym z elementów obchodów Tygodnia Frankofonii w naszej Dwunastce były pogadanki z uczniami na temat znaczenia języka francuskiego we współczesnym świecie.

Uczniowie naszej szkoły są w wyjątkowej sytuacji i uczą się tego pięknego języka już od oddziału przedszkolnego. Jesteśmy bowiem jedyną publiczną placówką w Polsce, w której pierwszym nauczanym językiem obcym jest właśnie język francuski. Dla pragnących zgłębiać piękno francuskiej mowy prowadzimy oddziały dwujęzyczne z wiodącym językiem francuskim.

Nasi uczniowie często zastanawiają się, po co uczyć się języka francuskiego i do czego może on przydać się im w późniejszym życiu, skoro wszyscy i tak mówią po angielsku.

W tym roku odpowiedzi na te nurtujące pytania udzielili sami Rodzice, którzy w przygotowanych przez siebie filmikach opowiedzieli o znaczeniu języka francuskiego we współczesnym świecie oraz o korzyściach płynących z posługiwania się językiem Moliera.

Zapraszamy do obejrzenia filmu.