Olimpiada “Olimpus” z biologii

Olimpiada “Olimpus” z biologiii – sesja wiosenna odbędzie się 22.03.20 19 r.
Opłatę w wysokości 9 zł i zgłoszenie ucznia 25.02.2019 r. przyjmuje p. Anna Szczepańska
Olimpiada przeznaczona jest dla uczniów VII i VIII klas szkoły podstawowej. Test olimpiady składa się z 30 pytań i podanych do nich 4 odpowiedzi. W testach jedna odpowiedź, dwie, trzy lub wszystkie mogą być poprawne. Także może zdarzyć się tak, że żadna z odpowiedzi nie będzie poprawna.

Pytania testowe do olimpiady biologicznej przygotowywane są przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, pracującą w szkolnictwie od wielu lat. Ciekawe pytania, interesujące teksty sprawiają, że uczeń z przyjemnością rozwiązuje zadania, jednocześnie sprawdzając swoją wiedzę i umiejętności z zakresu znajomości nauk biologicznych. Forma testu pomaga uczniom w zaznajomieniu się z tą, wykorzystywaną obecnie na każdym etapie nauczania, metodą sprawdzania wiedzy.

Olimpiada z biologii sprawdza wiedzę uczniów w zakresie znajomości anatomii, botaniki, zoologii. Pozwala również urozmaicić zajęcia lekcyjne oraz stanowi zewnętrzne źródło oceny poziomu wiedzy uczniów.