Klasa 8 dwujęzyczna z wizytą w XV Liceum Ogólnokształcącym im. Narcyzy Żmichowskiej w Warszawie

W ramach współpracy między  „Dwunastką” a popularną wśród naszych absolwentów „Żmichowską” uczniowie klasy 8b wzięli udział w pokazowych zajęciach dwujęzycznych prowadzonych przez nauczycieli XV LO. Podczas biologii zgłębialiśmy tajniki mikroskopowania i poznawaliśmy słownictwo związane z roślinami. Chlorofil czy chloroplast po francuski już znamy już nie będą spędzać nam snu z powiek. Lekcja języka francuskiego pozwoliła nam poznać lepiej szkołę, jej cechy i specyfikę. W trakcie zajęć z historii spotkaliśmy się ze znaną nam Panią Katarzyną Bober, która wprowadziła nas w czasy dynastii Karolingów. Najbardziej jednak ucieszyła nas lekcja chemii, podczas której ubrani w fartuchy wykonywaliśmy doświadczenia na otrzymywanie soli. Potem nazywaliśmy je po francusku, co nie było tak trudne, jak na początku sądziliśmy. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i przygotowanie zajęć.