Festyn Naukowych Inspiracji

We wtorek 28 maja 2024 roku klasy siódme i ósme wzięły udział w drugiej edycji Festynu Naukowych Inspiracji Kochanowskiej Społeczności FeNIKS organizowanego przez XXVIII LO im. Jana Kochanowskiego w Warszawie. Istotą Festynu jest to, aby to uczniowie przedstawiali nauki przyrodnicze innym uczniom. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w doświadczeniach i warsztatach z dziedziny biologii, chemii, fizyki, matematyki, informatyki i ekonomii prowadzonych przez uczniów Liceum, w tym Absolwenta naszej szkoły – Mikołaja Salińskiego. Tegoroczna edycja Festynu objęta została honorowym patronatem Polskiego Towarzystwa Fizycznego, Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego. 

Wyjście na to wydarzenie zorganizowała p. E. Chodakowska.