XXVI Międzyszkolny Konkurs Języka Francuskiego – wyniki

W dniu 21 marca 2024 roku w naszej szkole SP 12 w Warszawie odbył się finał XXVI Międzyszkolnego Konkursu Języka Francuskiego, którego motyw przewodni brzmiał: «FRANCJA ELEGANCJA CZYLI UBRANIA I MODA FRANCUSKA»

Gościliśmy laureatów drugiego etapu z czterech warszawskich szkół podstawowych: Prywatnej Szkoły im. Cecylii Plater-Zyberkówny, Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 6 Sióstr Niepokalanek, Szkoły Podstawowej nr 112 im. Przymierza Rodzin Jana Pawła II oraz SP 12, którzy odpowiadali na pytania konkursowe dotyczące mody francuskiej i ubrań z zakresu gramatyki, leksyki i kultury.

Zwycięzcami finału konkursu w tym roku zostali:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 112 im. Przymierza Rodzin Jana Pawła II w Warszawie

II miejsce – Prywatna Szkoła Podstawowa nr 6 Sióstr Niepokalanek w Warszawie

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr12 w Warszawie oraz Prywatna Szkoła im. Cecylii Plater-Zyberkówny w Warszawie

Laureatom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom życzymy zwycięstwa w przyszłym roku. Dziękujemy nauczycielom ze szkół zaproszonych za ogromny wkład i wysiłek jaki włożyli w przygotowanie swoich uczniów do konkursu.
Specjalne podziękowania kierujemy również do patronów honorowych nad XXVI MKJF – Burmistrza Dzielnicy Warszawa Śródmieście, Instytutu Francuskiego w Polsce oraz Wydawnictwa Hachette – głównego sponsora nagród dla wszystkich zwycięzców i wyróżnionych, jak również do Rady Rodziców za pomoc przy organizacji konkursu i ufundowanie nagród.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy dziękujemy za udział w konkursie!