Wycieczka na plan fimowy

                                                              WYCIECZKA NA PLAN FILMOWY

7 grudnia uczniowie klas 6a i 5c wraz z wychowawczyniami wybrali się na ciekawą wycieczkę edukacyjną na plan filmowy do studia filmowego przy ulicy Chełmskiej. Na miejscu mogliśmy zobaczyć plan filmowy ( przygotowany dla potrzeb filmu „7 uczuć „ M. Koterskiego) ,  obejrzeć pracownię i wystawę strojów  z dawnych epok wykorzystanych w filmach historycznych.  Zobaczyliśmy też na własne oczy  , w jaki sposób reżyser ożywia wspaniałe obrazy Jana Matejki oraz dowiedzieliśmy się , jakie są etapy powstawania filmu oraz kto pracuje przy narodzinach  znanych polskich produkcji. Braliśmy udział w quizie i zabawach w choreografa i scenografa. Wracaliśmy do szkoły pełni wrażeń – może kiedyś ktoś z uczniów sławnej SP 12 zostanie w przyszłości filmowcem ?