Szlachetna paczka w SP nr 12

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Jan Paweł II 

SPEŁNIAMY MARZENIA

Mam zaszczyt poinformować, że pierwsza edycja “Szlachetnej Paczki w SP12” dobiegła końca. Akcja zakończyła się ogromnym sukcesem. Przez ostatnie trzy tygodnie, wokół “Szlachetnej Paczki w SP12” zbudowała się empatyczna społeczność. To dzięki Państwa niesamowitej mobilizacji i wielkim sercom, organizacja akcji była możliwa. Przekazane produkty żywnościowe, kosmetyki, środki czystości oraz inne upominki to realna pomoc dla osoby, która na co dzień boryka się z licznymi problemami. Razem zmieniliśmy świat na lepsze. Wspólnymi siłami stworzyliśmy magiczną atmosferę wokół “Szlachetnej Paczki”.

W akcji wzięła udział cała społeczność szkolna: uczniowie, rodzice, dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, pracownicy stołówki szkolnej. Zaangażowanie uczniów naszej Szkoły napawa optymizmem, budzi podziw dyrekcji szkoły, nauczycieli, środowiska lokalnego. Dzieci miały świadomość, że uczestniczą w ważnym wydarzeniu. Uczniowie zostali uwrażliwieni na krzywdę innych osób.

Akcja wpłynęła na integrację całej społeczności szkolnej, która nie jest obojętna na los drugiego człowieka. Wspólnymi siłami sprawiliśmy, że nadchodzące święta będą radosne dla Pani Krystyny. Wyjątkowość “Szlachetnej Paczki” polega na tym, że przywraca ona ludziom wiarę w dobro. Potrzebujący otrzymują pomoc od tych, którym dawanie sprawia satysfakcję i przyjemność.

Serdecznie dziękuję za zaangażowanie, okazane serce oraz ciepłe słowa o akcji. Dziękuję rodzicom za pomoc w organizacji transportu paczek. Dzięki całej społeczności szkolnej udało się spełnić marzenia drugiego człowieka.

Elżbieta Bechler

A oto podsumowanie naszej zbiórki:

ARTYKUŁY SPOŻYWCZE

ŚRODKI CZYSZCZĄCE

Mąka

18 kg

Proszek do prania

25kg

Cukier

8 kg

Płyn do płukania tkanin

1 sztuka

Makaron

39 opakowań

Płyn do mycia naczyń

17 sztuk

Ryż

22 opakowania

Płyn do WC

12 sztuk

Kasza gryczana/jaglana/

orkiszowa/jęczmienna/ płatki owsiane

15  opakowań

Płyn do mycia szyb

3 sztuki

Sól

9 opakowań

Środki czyszczące do łazienki i kuchni

25 sztuk

Majonez

9 sztuk

Chusteczki nawilżane do czyszczenia

1 opakowanie

Kakao

9 sztuk

 

 

Dżemy

26 sztuk

KOSMETYKI

Herbata

25 opakowań

Szampon i odżywka do włosów

13 sztuk

Kawa

13 sztuk

Mydło

2 sztuki

Olej

6 sztuk

Żele pod prysznic

14 sztuk

Konserwy mięsne i

rybne              

60 sztuk

Pasta do zębów

13 sztuk

Owoce w puszkach

6 sztuki

Dezodorant

6 sztuk

Kukurydza w puszce

19 sztuk

Szczoteczka do zębów

9 opakowań

Groszek w puszce

12 sztuk

Szczotka do włosów

1 sztuka

Fasola w puszce

29 sztuk

Zestaw kosmetyków Bielenda

1 zestaw

Pomidory w puszce, koncentrat pomidorowy

25 sztuk

Zestaw kosmetyków Dermika

1 zestaw

Ketchup i musztarda

2 sztuki

Kremy

10 sztuk

Budyń

51 sztuk

UPOMINKI

Kisiel

37 sztuk

Komplet patelni

1 komplet

Galaretka

31 sztuk

Komplet garnków

1 komplet

Proszek do pieczenia

8 sztuk

Komplet noży

1 komplet

Cukier wanilinowy

9 sztuk

Termos

1 sztuka

Przyprawy

95 sztuk

Kołdra

1 sztuka

Ogórki konserwowe

3 słoiki

Poduszka

1 sztuka

Kostki rosołowe

24 opakowania

Koce

2 sztuki

Sałatki

8 opakowań

Komplet pościeli

3 sztuki

Ciecierzyca

2 opakowania

Ręczniki

2 sztuki

Fasola sucha

18 opakowań

Torebka damska

1 sztuka

Groch

5 opakowań

Ozdobna filiżanka

1 sztuka

Soczewica

2 opakowania

Świąteczna świeczka

1 sztuka

Miód

6 sztuk

Kurtka

1 sztuka

Czekolada

23 sztuki

Dres

1 sztuka

Cukierki

3 opakowania

Buty

1 para

Ciastka

19 opakowań

 

 

Bombonierki świąteczne

8 opakowań

 

 

Chałwa

1 opakowanie

 

 

Bakalie(migdały, rodzynki)

3 opakowania

 

 

Wędliny pakowane

3 opakowania