Wspomnienie z lekcji on-line

Z wielką radością prezentujemy kolejny spektakl przygotowany przez dzieci z klasy 4B. Jest on inscenizacją wiersza Adama Mickiewicza pt. „Przyjaciele”.

Z inicjatywy naszej nauczycielki języka polskiego, Pani Katarzyny Cichońskiej, w dniu 11 maja 2021 r. nasza klasa 4B uczestniczyła online w warsztatach teatralnych, które prowadził pan Piotr Prasuła z Muzeum Literatury w Warszawie. Omawialiśmy wiersz Adama Mickiewicza pt. „Przyjaciele”. Po warsztatach narodził się pomysł nagrania inscenizacji. Oczywiście wszyscy przyjęliśmy to wyzwanie z wielkim entuzjazmem, pamiętając sukces naszego wcześniejszego przedstawienia,  także na podstawie wiersza Adama Mickiewicza pt. „Pani Twardowska”, które odbyło się w dniu 8 marca 2021 r. Następnego dnia nastąpił podział ról, a w kolejnym dniu odbyła się próba generalna.

Nagranie premiery naszego przedstawienia miało miejsce w dniu 14 maja 2021 r., które zostało zrealizowane przez naszych niezastąpionych kolegów Julka i Macieja. Z powodu niewielkich trudności prezentujemy nasz mały projekt dopiero dzisiaj. Jednak wierzymy, że dostarczymy Wam miłych wrażeń.

Zapraszają
uczennice i uczniowie z klasy 4B
wraz z Panią Katarzyną Cichońską

(Ida Cieślakiewicz, klasa 4B)

Logo informacji pochodzi ze strony: https://www.portaloswiatowy.pl/