“SZLACHETNA PACZKA” w SP12

         Wiele osób z naszej społeczności szkolnej niecierpliwie czekało na ten moment. Wspólnie odliczaliśmy dni do soboty 14 listopada. Pełni nadziei i jednocześnie obaw informujemy, że rozpoczynamy trzecią edycję akcji „SZLACHETNA PACZKA” w SP12.

Pandemia dotknęła nas wszystkich, ale jej skutki szczególnie odczuwają grupy i tak już wykluczone społecznie i najmniej uprzywilejowane: osoby starsze, schorowane i z niepełnosprawnościami, ledwo wiążące koniec z końcem. Szlachetna Paczka pozwala ludziom w potrzebie nie tylko dostać to czego potrzebują, ale poczuć się godnie, tak jak inni, poczuć się częścią społeczeństwa. Wyjątkowość Szlachetnej Paczki polega na tym, że przywraca ona ludziom wiarę w dobro. Potrzebujący otrzymują pomoc od tych, którym dawanie sprawia satysfakcję i przyjemność. Dla naszych małych darczyńców Szlachetna Paczka jest lekcją życia, nauką pokory i doceniania małych rzeczy. Szlachetna Paczka stała się dla naszej społeczności tradycją szkolną i corocznym spełnieniem ważnej życiowej wartości, jaką jest pomaganie innym. Zdajemy sobie sprawę, że w obecnej sytuacji będzie nam trudniej działać. Jednocześnie wiemy, że jesteśmy w tym roku potrzebni bardziej niż kiedykolwiek. Wspólnymi siłami chcemy sprawić, aby nadchodzące święta były radosne dla osób, które na co dzień borykają się z licznymi problemami. Wierzymy, że w tym wyjątkowo trudnym roku możliwe jest tworzenie przez naszą społeczność Szlachetnej Paczki.

Mamy nadzieję, że i tym razem wspólnie zmienimy świat na lepsze.

Historia Rodziny: “Pani Anna wspólnie z panem Jackiem wychowują swój największy skarb czteromiesięcznego synka – Aleksandra. Pani Anna jest osobą niepełnosprawną od urodzenia, cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Jej życie nigdy nie było usłane różami. Kobieta ma dużą pomoc od partnera, ale stara się sama wykonywać część obowiązków. Największą radość daje im dziecko. Tuż po narodzinach lekarze sugerowali, iż rodzice powinni oddać małego Aleksandra z uwagi na chorobę pani Anny, która mogła sobie nie poradzić z opieką nad dzieckiem. Dzięki zaangażowaniu, cierpliwości i podejściu do maleństwa lekarze nie wymuszali na rodzicach takiej decyzji. Postawa rodziny jest godna naśladowania. Rodzina utrzymuje się z renty pani Anny i pensji pana Jacka. Łączny dochód rodziny to 1420 zł. miesięcznie. Po odliczeniu kosztów utrzymania na jedną osobę pozostaje 470 zł. Potencjałem tej rodziny jest cierpliwość i waleczność w dążeniu do celu. Pani Ania i Pan Jacek lubią fotografować. Rodzina chętnie spędza czas na łonie przyrody. Ich marzeniem jest własne mieszkanie, o które się starają. Chcieliby także doskonalić się w sztuce fotografii, aby móc z czasem zająć się tym zawodowo. Rodzina bardzo lubi oglądać razem filmy i wspólne spacery. Największym szczęściem, jakie ich spotkało, jest ich synek Aleksander.” W tym wyjątkowo trudnym roku nie będzie talonów serca, które sprawiały wiele radości naszym najmłodszym darczyńcom. Chcemy wykorzystać nasze doświadczenie z poprzednich edycji podczas tegorocznej akcji.

W dniach 23.11 – 09.12 zbieramy dary dla Pani Anny i Pana Jacka, którym na co dzień brakuje środków finansowych na podstawowe produkty żywnościowe, kosmetyki i środki czystości. Produkty do pielęgnacji małego dziecka oraz produkty żywnościowe dla dziecka od 4 miesiąca życia to najważniejsze potrzeby.

A oto lista potrzeb: produkty żywnościowe: mąka, cukier, makaron, ryż, kasze, olej, kawa mielona, herbata, owoce i warzywa w puszkach, dżemy; produkty dla dziecka: pieluchy jednorazowe rozmiar 4, chusteczki nawilżające, mleko w proszku BEBIKO 2, kaszki od 4 miesiąca życia, gotowe dania w słoiczkach od 4 miesiąca życia, deserki lub owocowe musy od 4 miesiąca życia, kosmetyki do pielęgnacji dziecka, zestaw naczyń dla dziecka; środki czystości, kosmetyki: mydło/żel pod prysznic, szampon, pasta do zębów, dezodorant, proszek do prania, płyn do mycia naczyń, płyny/mleczko czyszczące, płyn do mycia naczyń; wyposażenie mieszkania, brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: kołdra 160×200, poduszki, komplet pościeli, koc, ręczniki, toster, gofrownica, blender, elektryczna maszynka do golenia; odzież: damskie bluzki na krótki rękaw rozmiar L, męskie bluzki na krótki rękaw rozmiar XL.

Z góry dziękujemy!

Dary można składać w siedzibie naszej placówki. Pracownicy obsługi odbiorą przy wejściu do szkoły przyniesione przez nas produkty. W dniach 9-10.12 odbędzie się liczenie i pakowanie darów. Paczka zostanie dostarczona do magazynu w budynku Biblioteki Multimedialnej w Warszawie przy ulicy Tynieckiej 40A w dniach 12 – 13 grudnia. Nasza pomoc materialna trafi do rodziny podczas tzw. Weekendu Cudów. To wyjątkowy moment w roku, kiedy potrzebujący otrzymują pomoc i zyskują nadzieję na trwałą zmianę swojego życia. Mamy nadzieję, że nasz apel o pomoc nie pozostanie bez odzewu. Wierzymy, że nasza świąteczna paczka wywoła uśmiech na twarzy Pani Anny oraz Pana Jacka, którzy choć na chwilę zapomną o codziennych troskach. Razem zmieniamy świat na lepsze! Za zaangażowanie i okazane serce serdecznie dziękujemy.

Wiemy, że małym darczyńcom bardzo podobały się talony serca, które losowały dzieci podczas ubiegłych edycji akcji Szlachetna Paczka w SP12. Aby spełnić oczekiwania naszych uczniów, stworzyliśmy koło do losowania produktów. Życzę dobrej zabawy.

Głównie produkty żywnościowe: https://wordwall.net/resource/7162332

Stworzyliśmy także dokument, w którym można sprawdzić, które z większych potrzeb rodziny jeszcze nie zostały zaspokojone. Bardzo prosimy o zaznaczanie produktów, które już Państwo kupili i na pewno zostaną dostarczone do szkoły. Dostęp do edycji dokumentu mają wyłącznie użytkownicy kont w domenie sp12.

Wyposażenie domu i małe AGD:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1S58CXaSIyWgGaWlvJIj4EsfbPzihycb4SlPwV0BZVlE/edit?usp=sharing

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie w akcję i sprawienie, że nawet w tak trudnym czasie jest ona możliwa.

Z wyrazami szacunku,

Elżbieta Bechler

Magdalena Borkowska

Joanna Troc