Na młodych fizyków z SP12 nie ma mocnych!

         26 listopada 2020 roku odbył się zdalnie finał VI Warszawskiego Konkursu Fizycznego. Jak wcześniej pisaliśmy, wśród ośmiu finalistów znalazło się troje uczniów z naszej szkoły. Ostatecznie pierwsze i drugie miejsca oraz wyróżnienie trafiły w nasze ręce. Zwycięzcą okazał się Jakub Dobrosielski, który opowiadał o tym, jak dzięki znajomości fizyki tworzy własne konstrukcje. Tuż za nim uplasowała się Alicja Harazim, która przybliżyła zgromadzonym historię polskiej fizyki skupiając się przede wszystkim na życiorysach: Marii Skłodowskiej-Curie, Władysława Natansona i Leopolda Infelda. Wyróżnienie trafiło zaś w ręce Edmunda Wiśniewskiego za opowieść o czarnych dziurach, czasoprzestrzeni i czwartym wymiarze. Uczniów do konkursu przygotowała pani Ewelina Kędzierska.

Gratulujemy i jesteśmy bardzo dumni z naszych młodych naukowców.