„SZLACHETNA PACZKA” w SP12

Cała społeczność naszej Szkoły nie jest obojętna na los drugiego człowieka. Z ogromną przyjemnością informuję, że rozpoczynamy drugą edycję ogólnopolskiej akcji „SZLACHETNA PACZKA” w SP12. Wspólnymi siłami chcemy sprawić, aby nadchodzące święta były radosne dla osób, które na co dzień borykają się z licznymi problemami. Wyjątkowość “Szlachetnej Paczki” polega na tym, że przywraca ona ludziom wiarę w dobro. Potrzebujący otrzymują pomoc od tych, którym dawanie sprawia satysfakcję i przyjemność. Nasi uczniowie nauczą się empatii, otwartości na potrzeby innych ludzi, którzy żyją wokół nas. Mam nadzieję, że razem zmienimy świat na lepsze.

Historia Rodziny:

“Pani Marta (39 lat) i Pan Adam (50 lat) są małżeństwem z dwunastoletnim stażem. Oboje są osobami niepełnosprawnymi. Mężczyzna w wyniku wypadku nieodwracalnie uszkodził staw biodrowy i od dziewiętnastu lat porusza się na wózku inwalidzkim, ponadto zmaga się z zakażeniem lewej nogi i aktualnie czeka na operację. Kobieta od wielu lat choruje na padaczkę w stopniu zaawansowanym. Poważne zwyrodnienie kręgosłupa, niedosłuch, choroba tarczycy oraz niedowidzenie na lewe oko to kolejne schorzenia Pani Marty, które utrudniają jej normalne funkcjonowanie. Małżeństwo mieszka w malutkiej kawalerce. Pomieszczenie jest tak małe, że brakuje miejsca do swobodnego przemieszczania się, zwłaszcza dla Pana Adama, który porusza się na wózku. Zwykłe obowiązki dnia codziennego stanowią dla nich wiele trudności. Pani Marta mimo chorób i niepełnosprawności stara się dzielnie sprostać zaspokojeniu ich podstawowych potrzeb, ale problemem bywają nawet zakupy. Przy poważnym zwyrodnieniu kręgosłupa przyniesienie siatek stanowi wielkie wyzwanie. Małżeństwo utrzymuje się jedynie z rent socjalnych (2000 zł na dwie osoby). Po odliczeniu kosztów leczenia i utrzymania mieszkania (ok. 1265 zł) na przeżycie pozostaje im 528 zł. Mimo trudności, jakie stawia przed nimi los małżonkowie wzajemnie są dla siebie ogromnym wsparciem. Mają w sobie pogodę ducha i czule się sobą opiekują.

 

W dniach 21.11 – 06.12 zbieramy dary dla Pani Marty i Pana Adama, którym na co dzień brakuje środków finansowych na podstawowe produkty żywnościowe, kosmetyki  i środki czystości.

Żywność trwała to najważniejsza potrzeba. Robienie zakupów stanowi duży problem, zwłaszcza wnoszenie ciężkiej żywności. Podobnie jak żywność, problem stanowi wnoszenie ciężkich rzeczy a środki czystości do takich należą. Środki pielęgnacyjne są bardzo ważną potrzebą dla tej rodziny. Pan Adam ma zakażenie na nodze i wszelkiego rodzaju opatrunki, posypki (Alantan), bandaże są potrzebne. W najbliższych dniach uczniowie będą mogli losować “talony serca”, w których prosimy o przyniesienie jednego produktu. Chętnych Rodziców prosimy o pomoc w zakupie dodatkowych prezentów: kołdra, poduszki, koc, komplet pościeli, ręczniki, prześcieradło na gumce (duży rozmiar), odzież, obuwie. Dary można składać w sali nr 49. Paczka zostanie dostarczona do magazynu w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 280 im. Tytusa Chałubińskiego w Warszawie przy ulicy Gorlickiej 3 w dniach 6 – 8 grudnia. Mamy nadzieję, że nasz apel o pomoc nie pozostanie bez odzewu. Wierzymy, że nasza świąteczna paczka  wywoła uśmiech na twarzy Pani Marty oraz Pana Adama, którzy choć na chwilę zapomną o codziennych troskach.

Razem zmieniamy świat na lepsze!

Za zaangażowanie i okazane serce serdecznie dziękujmy.

 

Organizatorzy akcji:

uczniowie klasy VIIIa

 z wychowawcą Elżbietą Bechler