Lekcja języka francuskiego prowadzona przez native speakera

W dniu 28 listopada br. klasy dwujęzyczne – 7c i 8b miały przyjemność uczestniczyć w lekcji języka francuskiego prowadzonej przez native speakera z Francji współpracującego na co dzień z Uniwersytetem Warszawskim. Pan Sébastien Ducourtioux ciekawie opowiadał uczniom o zwyczajach swojego kraju oraz o różnicach kulturowych i językowych w różnych regionach Francji. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczniowie nie tylko słuchali, ale również zadawali pytania wykorzystując w praktyczny sposób swoje umiejętności językowe. Możliwość kontaktu z żywym językiem francuskim była dla wszystkich uczniów wyjątkowym doświadczeniem i z pewnością ogromną motywacją do dalszej nauki języka. Dziękujemy naszemu gościowi za bardzo ciekawą lekcję i mamy nadzieję na kontynuację takich spotkań w przyszłości.