Ogólnopolski konkurs przedmiotowy Pingwin

Zachęcamy uczniów z klas 4-8 do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie przedmiotowym Pingwin z  przyrody i biologii.  Pytania zawarte w testach mają zróżnicowany stopień trudności, co pozwoli sprawdzić wiedzę każdemu uczniowi.

Oto terminarz konkursów:

  • Konkurs z przyrody – 23.11.2020 r.
  • Konkurs z biologii – 27.11.2020 r.

W przypadku zamknięcia szkół zastrzegamy możliwość zorganizowania konkursu on-line.

Każdy z testów składa się z 30 pytań. Do każdego pytania podane są cztery warianty odpowiedzi, z których tylko jeden jest prawidłowy. Za udzielenie prawidłowej odpowiedzi uczestnik otrzymuje 1 punkt. Natomiast za błędną odpowiedź – 1 punkt. Jeżeli zawodnik nie udzieli odpowiedzi na dane pytanie otrzymuje 0 punktów.

Zgłoszenia do szkolnego koordynatora konkursu p. Anny Szczepańskiej  najpóźniej do 29.10.2020r.  Wpisowe za konkurs wynosi 10 zł.

  • za zajęcie 1 miejsca uczestnik otrzymuje dyplom grawerowany i nagrodę książkową,
  • za zajęcie miejsca od 2 do 5  dyplom laureata i nagrodę książkową,
  • za zajęcie miejsca od 6 do 10  dyplom wyróżnienia.

Ponadto każdy uczestnik konkursu otrzyma dyplom uznania, potwierdzający jego udział.

Wyniki konkursu Pingwin zostaną przesłane do dnia 8.01.2021 r.