Galeria zdjęć. Obchody 60-lecia, uroczysty Jubileusz

UROCZYSTY JUBILEUSZ – OBCHODY 60-LECIA NADANIA IMIENIA Powstańców Śląskich SP nr 12

12 maja 2023 roku odbyła się w naszej szkole niezwykła, długo oczekiwana uroczystość. Odwiedzili nas tego dnia wyjątkowi goście. Byli to m.in. : pani senator RP- H. Bieda, przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Śląska; wśród nich prezes – syn powstańca -pan J. Musioł, zastępca Burmistrza Dzielnicy Śródmieście p. P. Martofel, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” wraz z dyrektorem tego zespołu- p. Z. Cierniakiem oraz Dyrekcja Szkoły im. S. Hadyny we Frydku. Gościem, który przybył do nas nie po raz pierwszy, był też znany aktor pochodzący ze Śląska – p. O. Łukaszewicz. Nie zabrakło także aktywnie działających przedstawicieli Rady Rodziców , grona pedagogicznego, pracowników szkoły oraz delegacji uczniowskich.

Jubileusz, tak ważny dla całej społeczności szkolnej, rozpoczął symboliczny przemarsz uczniów upamiętniający ten sprzed 60 lat, gdy szkoła otrzymała imię Powstańców Śląskich. Naszą galę w sali gimnastycznej uświetniły nie tylko ciekawe wspomnienia zaproszonych gości, ale także efektowna część artystyczna nawiązująca do powstań z lat 1919-1921 w wykonaniu uczniów „Dwunastki „ oraz świetny występ Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, który przybył do nas aż z Koszęcina.

W imieniu społeczności szkoły pragniemy z całego serca podziękować wszystkim gościom za przybycie na naszą uroczystość, zaangażowanie , wsparcie naszych działań, a co za tym idzie-uświetnienie naszej majowej imprezy.

Zdjęcia dzięki uprzejmości ucznia klasy 8a – Krzysztofa Zawdzkiego.

Dyplomy, podziękowania i nagrody