Już jest… nowy numer gazetki szkolnej Tuzinek

   Tuzinianie i Tuzinianki!

           Drodzy Czytelnicy i Redaktorzy! To nasza czwarta i ostatnia gazetka TUZINEK w tym roku szkolnym. Na  jej łamach łączymy święta majowe – czyli Tydzień Bibliotek, Rowerowy Maj i Muzea!

           Dowiecie się, co oznacza wyraz wolumin i czy to na pewno potwór z bajki! Będzie o książkach i naszej Szkolnej Bibliotece Dwunastki. Zaczytana Żabka Zosi poleca kolejną ciekawą lekturę do czytania, a Iwo przedstawia Osobliwe Muzeum. Zwierzakiem numeru został czarny kot Kuby o wdzięcznym imieniu Rysiek. Sport musi być w każdym numerze! Tym razem kolarstwo od Adama i dwujęzyczny artykuł od Jurka o dawnym Euro. Mamy zdjęcia rowerów oraz wypowiedzi uczniów na temat tego wspaniałego wynalazku. W stałym dziale o grach, prowadzonym przez Adriana, wyjątkowo nie ma opisu żadnej gry, ani planszowej, ani karcianej. Redaktor Adrian, który pisze dla nas od 7 lat, przekazuje słowo od siebie! Bardzo ważne!

Obejrzyjcie majowe rysunki, rozwiążcie krzyżówkę i poznajcie ilustrowany słowniczek z rysunkami Ani. Dla młodych naukowców mamy doświadczenie z DNA, które według  dokładnego opisu Adiego i Czarka uda się na pewno!

Redakcja serdecznie pozdrawia Redaktorów, którzy rzetelnie pracowali w tym roku, tworząc nasze szkolne pisemko. Adrianowi, Marcinowi, Marysi oraz Pawłowi z klas ósmych dziękujemy za wieloletnią współpracę i życzymy edukacyjnych sukcesów w wymarzonych szkołach.

Wspaniałych, długich i słonecznych WAKACJI!

                                          Redakcja 

 

Link do gazetki w formacie PDF: https://sp12w.edu.pl/wp-content/uploads/2023/06/Tuzinek4_61maj23internet.pdf

Link do gazetki z szelestem kartek: https://online.pubhtml5.com/ulmp/nuyy/