Mobilna biblioteka

Dziś 4 października ruszyła w naszej szkole „Biblioteka mobilna”. Często mówimy „Przychodzi Czytelnik do biblioteki….”, a teraz chcemy powiedzieć „Przychodzi biblioteka do Czytelnika”! Stworzyliśmy nową ciekawą sytuację i pozytywne emocje! Najpierw zaskoczenie, lekkie niedowierzanie, a potem… bardzo dużo wypożyczonych książek! Oto efekty!

Pierwsze mobilne spotkanie biblioteczne miało miejsce na dolnym korytarzu, tam gdzie uczą się i bawią nasi najmłodsi Czytelnicy. Dzieci oglądały i wybierały książki, rozmawiały ze sobą o bohaterach książkowych oraz wypożyczały!  Również nauczyciele skorzystali z mobilnego księgozbioru. W sumie 85 książek zostało wypożyczonych przez naszych Czytelników! Bardzo się cieszymy i uznajemy akcję za udaną!

Mobilna biblioteka będzie działać systematycznie w miesiącu październiku, który jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Za tydzień Mobilna Biblioteka będzie w zupełnie innym miejscu! Nie martwcie się, to będzie na terenie naszej szkoły! Nie możemy jednak zdradzić gdzie dokładnie.

Biblioteka jest mobilna!

Podążajcie za nią!

Podążajcie za … książką, jak za dobrym przewodnikiem!