Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole
 
Nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych. W środę 27 września przywitały nas korytarze ozdobione wykonanymi przez uczniów flagami. Każdy z uczniów i odwiedzających szkołę rodziców oraz gości mógł również wpisać na tablicę znane mu słowa obcojęzyczne.
Podczas rozpoczynającego obchody apelu  ponad pięćdziesięcioro uczniów naszej szkoły odebrało z rąk Pani Dyrektor dyplomy DELF A1 lub A2. To naprawdę imponujący wynik!
Następnie wszyscy udali się do swoich sal, by przygotować się do prezentacji wylosowanego wcześniej kraju. Na trzeciej godzinie lekcyjnej rozpoczęła się nasza językowa podróż po Europie, podczas której uczniowie odwiedzali kolejne kraje dowiadując się na ich temat wielu ciekawych rzeczy. W sali 55 odbył się pokaz filmu „Jedna szkoła – wiele języków” z udziałem naszych uczniów. Na korytarzach na mistrzów języka francuskiego czekały łamigłówki i łamańce językowe. Był też pokaz tańca irlandzkiego, pokaz gorącego flamenco, a dla chętnych degustacja hiszpańskich oliwek czy barszczu litewskiego…
Nasza szkolna podróż po Europie dostarczyła nam wielu ciekawych informacji oraz wrażeń.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy.