Konkurs filmowy “Law in action” dla uczniów klas VII i VIII

Szanowni Państwo,

Mam przyjemność poinformować, że Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie organizuje trzecią już edycję Konkursu łączącego naukę o prawie i zabawę, pod hasłem „Law In Action – czyli prawo na co dzień”.

Celem projektu jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na to, że prawo jest wokół nich i mogą się zetknąć z jego działaniem na każdym kroku. Jesteśmy przekonani, że nasze przedsięwzięcie zachęci młodzież do kreatywnego przedstawiania rzeczywistości przy użyciu narzędzi, które są nieodłącznym towarzyszem w ich codziennym życiu – telefonów komórkowych, smartfonów, tabletów, itp.

W tym roku chcielibyśmy zwrócić uwagę młodzieży na coraz powszechniejsze zjawisko hejtu w Internecie i w realnym życiu. Młodzież musi umieć rozpoznawać to zjawisko i skutecznie mu się przeciwstawiać. Z tego względu proponujemy, aby tematem przewodnim tegorocznej edycji Konkursu „Law In Action – czyli prawo na co dzień” było stworzenie autorskiego materiału audiowizualnego – filmu, w którym uczestnicy przedstawią swój pomysł na przeciwdziałanie sytuacjom, w których granice wolności słowa są przekraczane i prowadzą do naruszenia godności osobistej drugiej osoby.

Film można nakręcić w dowolnej technologii, dowolnym sprzętem (kamerą, aparatem fotograficznym, telefonem komórkowym). Długość filmu nie powinna przekraczać 2 minut. Oceniana będzie zarówno warstwa merytoryczna, jak i artystyczna filmu.

Za zdobycie trzech pierwszych miejsc przewidujemy atrakcyjne nagrody w postaci urządzeń elektronicznych:
1.    Nagroda za zajęcie I miejsca – Hulajnoga elektryczna SEGWAY-NINEBOT KickScooter ES2;
2.    Nagroda za zajęcie II miejsca – Lustrzanka cyfrowa CANON EOS 2000D + 18-55mm IS II + LP-E10;
3.    Nagroda za zajęcie III miejsca – Słuchawki bezprzewodowe SONY WH-1000XM3 Czarny.

Oprócz nagród głównych, wymienionych powyżej, wszystkim finalistom przyznane zostaną nagrody dodatkowe w postaci powerbanków, a także wejściówek umożliwiających skorzystanie z (i) lotu w tunelu aerodynamicznym, (ii) zabaw w escape room oraz (iii) wizyty w parku trampolin „Stacja Grawitacja”.

Uczestnikami Konkursu mogą być osoby w wieku 13–19 lat.

Poniżej publikujemy link do strony, na której umieściliśmy filmy, które zajęły 10 pierwszych miejsc w I i II edycji Konkursu: https://lawinaction.oirpwarszawa.pl/

Regulamin, procedura zgłoszenia oraz przesyłania filmów i wszelkie niezbędne materiały dotyczące Konkursu znajdują się na stronie internetowej: https://lawinaction.oirpwarszawa.pl.

Zgłoszenia młodzieży do Konkursu wraz z materiałem filmowym przyjmowane są do 15 marca 2020 r. włącznie.

W dniu 25 marca 20120 r. ogłosimy listę osób, które zostały zakwalifikowane do finału Konkursu, który zostanie zorganizowany jako uroczystość w dniu 8 kwietnia 2020 r.

W razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości pozostajemy do Państwa dyspozycji i prosimy o kontakt bezpośrednio na adres e-mail dedykowany Konkursowi: lawinaction@oirpwarszawa.pl

Z wyrazami szacunku,

Magdalena Bartosiewicz
Koordynator ds. edukacji prawnej
Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie