Klasa 7c – spotkanie z rodzimymi użytkownikami języka francuskiego

Ferie skończyły się zaledwie 2 tygodnie temu a uczniowie klasy 7c, dwujęzycznej, już dwukrotnie spotkali się z rodzimymi użytkownikami języka francuskiego.

18 lutego połączyliśmy się z panią Anaïs Laffon, która wprowadziła nas w tajniki języka młodych Francuzów. Podczas zajęć poznaliśmy najczęściej stosowane wyrażenia i zwroty oraz nauczyliśmy się odczytywać francuskie SMSy.

22 lutego gościliśmy wykładowcę popularnej Romanistyki na UW, dr Sébastiena Ducourtioux, który opowiedział nam o Francji, jej terytoriach zamorskich oraz pokazał liczne korzyści płynące ze znajomości języka francuskiego. Podczas krótkiej wymiany pytań dowiedzieliśmy się skąd nasz rozmówca zna język polski, jak znalazł się z naszym kraju, jakie miasta odwiedził itd.

Dziękujemy za te zajęcia i liczymy na kolejne spotkania.