Gra miejska – “Niepodległa”

                                               GRA MIEJSKA – „Niepodległa” – Biuro Fokus

29.10.2019 r. uczniowie kl. 6a i 6c brali udział w trudnej , czterogodzinnej grze miejskiej szlakiem : POMNIK  J.PIŁSUDSKIEGO- PLAC  ZAMKOWY   przygotowanej przez przewodnika biura Fokus – Pana Ireneusza  Gilla. Uczestnicy podzieleni   na 7 grup otrzymali różnorodne zadania   wymagające wiedzy , dokładności  i zaangażowania całej grupy.  Polecenia  konkursowe związane były z miejscami stolicy, które „pamiętają”  marszałka J. Piłsudskiego. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy, poznali bliżej historię tych ważnych miejsc, m.in.  Belwederu, Zamku Ujazdowskiego, Muzeum Ziemi, UW,   Hotelu  Savoy , Domu bez Kantów, Hotelu  Europejskiego, Zamku Królewskiego.  Zadania  zostały omówione  przez przewodnika w restauracji  „Karmnik” przy ulicy Piwnej 4  w miłej , przyjaznej atmosferze.