Choinka na Jazdowie – relacja i zdjęcia

Choinka na Jazdowie 14.12.2023

Nasza tradycyjna Choinka na Jazdowie zgromadziła, jak co roku, liczną publiczność.

Dobrze się stało, że w ubiegłym roku, mimo wątpliwości związanych z gasnącą, ale wciąż uciążliwą epidemią Covid 19, nie zrezygnowaliśmy z tego dorocznego i wyjątkowego dla wszystkich spotkania rodziców, byłych i obecnych nauczycieli i pracowników szkoły, absolwentów i – przede wszystkim – uczennic i uczniów Dwunastki.

W ten sposób, zakorzeniony obyczaj, pielęgnowany przez byłą Dyrektor, Panią Iwonę Stępniak, jest kontynuowany przez rozpoczynającą tą ciężką misję Panią Paulę Bogusiewicz-Wołosz.

Choinka na Jazdowie to święto całej społeczności szkolnej, jej przyjaciół i sympatyków. Wszyscy przygotowują się na wielki Kiermasz Świąteczny. Goście i gospodarze mogą tu znaleźć coś dla ciała i ducha. Na pięknie przygotowanych stoiskach znaleźć można przygotowane własnoręcznie przez uczennice i uczniów pod opieką nauczycieli ozdoby choinkowe i smakowite wypieki do degustacji na miejscu. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na dofinansowanie Szlachetnej Paczki, co też stało się już tradycją.

W części artystycznej publiczność obejrzała spektakl teatralny, będący kompilacją humoreski Jacquesa Preverta zatytułowanej „Niespodziewana wizyta” i scenariusza „Boże Narodzenie” Jana Jakuba Należytego. Towarzyszyły mu kolędy i pastorałki w wykonaniu uczennic z akompaniamentem pana Sławka Burakowskiego. Usłyszeliśmy między innymi przepiękną Kolędę dla Tęczowego Boga do wiersza Jarosława Mikołajewskiego i muzyki Grzegorza Turnaua.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.