Zapraszamy na debatę “Poradnik ambitnego rodzica, czyli jak wychować szczęśliwego geniusza”

Uniwersytet Otwarty UW zaprasza na debatę pt. Poradnik ambitnego rodzica, czyli jak wychować szczęśliwego geniusza?”, która odbędzie się 6 marca 2018 r. o godz. 18:00 w Auli Starej Biblioteki UW.

Wychowanie i edukacja dziecka to temat, który spędza sen z powiek większości rodziców. Dobry start w dorosłe życie, wykształcenie na wysokim poziomie, sukcesy czy stabilizacja zawodowa to ważne wyzwania związane z dorastaniem, często jednak łączą się one ze zbyt dużymi wymaganiami, nieświadomym przedkładaniem własnych ambicji nad dobro dziecka czy chęcią kreowania go według własnych upodobań.

Podczas debaty postawimy pytania nurtujące współczesnych rodziców: co to znaczy być geniuszem i czy każdy może nim zostać? Jak w dzisiejszym świecie rozwijać naturalne zdolności dziecka, a jednocześnie zachować zdrowy umiar i zadbać o jego komfort psychiczny? Czy warto szukać alternatywnych metod edukacji?

Naszymi gośćmi będą eksperci związani z tematem edukacji zarówno prywatnie, jak i zawodowo:

 
  • Izabella Gorczyca – dyrektor alternatywnej szkoły No Bell w Konstancinie-Jeziornej;
  • Michał Jankowski – przedsiębiorca, prezes Fundacji Edukacji Demokratycznej, założyciel szkoły Trampolina, wzorowanej na szkole Summer Hill;
  • Marianna Kłosińska – prezeska Fundacji Bullerbyn, zwolenniczka unschoolingu;
  • Karolina Malinowska-Janiak – modelka, aktorka i prezenterka telewizyjna, autorka książki Spokojnie, to tylko dzieci, czyli jak dobrze wychować i nie zwariować;
  • dr Aleksandra Piotrowska – psycholog, specjalizuje się w psychologii szkolnej (rozwojowej i wychowawczej).
 

Szczegółowe informacje dotyczące debaty dostępne są na naszej stronie internetowej oraz na stronie wydarzenia na portalu Facebook.

Wstęp na debatę jest wolny – prosimy o wcześniejsze przybycie w celu zajęcia miejsc.

Jednocześnie przypominamy też o zbliżającej się rekrutacji na kursy w III trymestrze roku akademickiego 2017/2018. Nowa oferta kursów będzie dostępna na naszej stronie internetowej od 5 marca 2018 r. Przygotowaliśmy dla Państwa 213 propozycji kursów, z czego 53 to nowości. Rekrutacja rozpocznie się 7 marca 2018 r. (środa) o godz. 10:00. Uprzejmie prosimy o wcześniejsze zalogowanie się na konto Słuchacza – usprawni to proces zapisów.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących debaty lub rekrutacji zapraszamy do kontaktu z Biurem Uniwersytetu Otwartego UW, tel. 22 55 24 040, biuro@uo.uw.edu.pl.

W imieniu zespołu UOUW

Amanda Furmanowicz
Sekcja ds. Słuchaczy 

Uniwersytet Otwarty Uniwersytetu Warszawskiego 
ul. Krakowskie Przedmieście 24 
00-927 Warszawa 
www.uo.uw.edu.pl
tel. +48 22 55 24 040 
fax +48 22 55 21 529
biuro@uo.uw.edu.pl