XXIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA FRANCUSKIEGO

Regulamin XXIII Międzyszkolny Konkurs Języka FrancuskiegoXXIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS

 JĘZYKA FRANCUSKIEGO

 Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w XXIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Języka Francuskiego, który odbędzie się w sobotę 19 maja 2018 r. (etap międzyszkolny i finał) w naszej szkole.

Nowy rok szkolny i wdrożona reforma edukacji zwiększyły liczbę szkół, w których język francuski nauczany jest jako drugi język obcy. Wobec tego postanowiłyśmy zmienić formułę konkursu dając szansę uczniom wszystkich szkół bez względu na status języka francuskiego w placówce.

Tegoroczny temat przewodni brzmi:

dla klas I-III « Le français, c’est RIGOLO »

dla klas IV-VII « Autour des valeurs »

(Wartości wokół nas. Co jest dla nas najważniejsze w życiu ?)

 Chcielibyśmy tym tematem zachęcić uczniów i nauczycieli do wspólnej zabawy, która towarzyszy nam w codziennej nauce tego pięknego języka. Przygotujcie piosenki, wierszyki lub scenki i przyjedźcie do nas, aby przeżyć fantastyczne, wesołe chwile z językiem francuskim.

Szczegóły w regulaminie Konkursu na naszej stronie internetowej: www.sp12w.edu.pl

Na uczniów czekają atrakcyjne nagrody! Zapraszamy!