Wyjście do teatru – klasa 7b

Dnia 3 kwietnia br. uczniowie klasy 7b obejrzeli w Teatrze Polskim spektakl „Mały Książe” w reżyserii Konrada Dworakowskiego. Spektakl „Mały Książe” powstał na podstawie słynnego dzieła Antone’a de Saint-Exupery’ego i opowiadał o przyjaźni, miłości i odpowiedzialności. Dostarczył on naszym uczniom niezapomnianych wrażeń artystycznych i niewątpliwie był ważnym elementem edukacyjnym rozwijającym wyobraźnię i umiejętność wrażliwego odbioru sztuki. Po przedstawieniu uczniowie zrobili sobie zdjęcie z aktorami i wzięli udział w warsztatach po francusku, podczas których dowiedzieli się wielu ciekawostek dotyczących procesu powstania sztuki,  interpretacji ról oraz pracy specjalistów teatralnych. Dzięki tej wyjątkowej wizycie uczniowie mogli nie tylko delektować się spektaklem, ale także poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą świata teatru oraz rozwijać zainteresowania zawodowe.