Tydzień Bibliotek 2021

            W tym roku w całej Polsce Tydzień Bibliotek odbywał się pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece”.  Również w naszej Dwunastce biblioteka szkolna świętowała wraz z czytelnikami. W słoneczny dzień biblioteka przeniosła się na boisko, wyszła do czytelników. W ten sposób każdy mógł szybko znaleźć się w bibliotece! Na świeżym powietrzu został zorganizowany happening pt. Moda na czytanie.
Dzieci zaprezentowały wcześniej przygotowane tablice z cytatami. Był aplauz i wesołe okrzyki. Znaleźliśmy też chwilę na czytanie, a potem zapisanie ważnych fragmentów na kartonie. Bawiliśmy się świetnie! Dziewczynki z klas drugich i trzecich narysowały kartki, które wraz z życzeniami zostały wysłane drogą mailową do zaprzyjaźnionych bibliotek: publicznych, tych, które wzięły udział w projekcie „Napisz do mnie kilka słów…” oraz do bibliotek innych SP12 w Polsce. Dzieci zorganizowały wystawę starych książek – została ona ciekawie zaaranżowana i udekorowana kolekcją sów bibliotecznych. Integralną częścią wystawy były zadania przygotowane na monitorze interaktywnym. Wszystkie zostały rozwiązane, choć wymagały umiejętności wyszukiwania i tropienia informacji. Po raz kolejny okazało się, że książki pasują do każdego czytelnika i do każdego miejsca. Biblioteka może być wszędzie, również pod chmurką i w pełnym słońcu. Trochę wbrew logice – tydzień bibliotek może trwać… cały rok!

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z happeningu.