Tuzinianie i Tuzinianki!

Oto w naszej wirtualnej redakcji powstała gazetka szkolna TUZINEK. To numer pierwszy w tym roku szkolnym, a w ogóle czterdziesty ósmy. Jeszcze dwie gazetki i będziemy świętować wielki jubileusz  – pięćdziesiąty numer TUZINKA! Ten numer powstał w naszej wirtualnej redakcji, do której należy już 24 redaktorów z różnych klas.

Wspaniały tytuł nawiązujący do tematyki numeru narysowały Nikola i Rozalia.

Zapraszamy do środka numeru! Króluje tu jesień!

Przedstawiamy słowniczki – angielski i francuski, które zawierają ważne jesienne zwroty np. kolorowe liście, ciepły koc, czytanie książek. Prezentujemy bogactwo barw jesieni, a nazewnictwo wręcz poetyckie – żółcień błyszcząca, czerwień kadmowa. Dominika ma dla Was wiersz pt. “Pani Jesień”. Zwierzakami numeru zostały dwa sympatyczne psy Szot i Dejzi oraz rysunkowe jeże. Świetnie się składa, bo właśnie 10 listopada był Dzień Jeża!

Rozwiewamy wątpliwości i poszerzamy wiedzę nt. jesiennych prac. Chodzi o wykopki!

Wieczory są coraz dłuższe, zatem przyda Wam się poradnik Pawła “Jak założyć blog”. Marcin przedstawia świat literatury, architektury i klocków w jednym – na pewno wiecie o jaki świat chodzi! Świetna realizacja! Przeczytajcie też opowiadania fantastyczne pełne nowych słów i emocjonujących sytuacji. Na końcu gazetki, jak zawsze coś miłego dla oka – galeria. Tym razem prezentujemy prace klasy 2c – jesienny las pełen drzew, a każde inne! Jest jeszcze wiele artykułów, które musicie odkryć sami, w tym znaczki pocztowe, zadania matematyczne i labirynt!

Gazetkę zawsze możecie znaleźć na stronie naszej Dwunastki w zakładce – Życie szkoły.

Możecie też dostać się do gazetki z tego miejsca, w tym momencie. Oto link:

https://sp12w.edu.pl/wp-content/uploads/2020/11/Tuzinek1_48internet.pdf

.