Szlachetna paczka w SP 12

„SZLACHETNA PACZKA” w SP12

 Cała społeczność naszej Szkoły nie jest obojętna na los drugiego człowieka. Pierwszy raz uczestniczymy w ogólnopolskiej akcji „SZLACHETNA PACZKA”. Wspólnymi siłami chcemy sprawić, aby nadchodzące święta były radosne dla osób, które na co dzień borykają się z licznymi problemami.

 “Pani Krystyna (67 l.) to samotna, pogodna osoba.
Kobieta 20 lat pracowała w handlu, była kierownikiem i bardzo lubiła swoje zajęcie. Planowała nawet w przyszłości wykupić państwowy sklep. Niestety, uległa wypadkowi samochodowemu i w jego wyniku straciła lewą nogę (amputacja na wysokości pachwiny). W tym samym roku straciła męża. Kobieta zmaga się również z anemią i cukrzycą. W tym roku poddała się operacji usunięcia przepukliny prawostronnej. W wyniku operacji doszło do komplikacji i pojawiła się torbiel, więc kobieta ponownie trafiła do szpitala. Oczekuje jeszcze na usunięcie przepukliny lewostronnej. Po odliczeniu kosztów mieszkania i leków (630 zł) na życie zostaje jej 604 zł.
Pani Krystyna mimo życiowej tragedii i chorób pozostała pogodną kobietą. Ma ogromne poczucie humoru. W wolnych chwilach ogląda seriale i rozwiązuje krzyżówki a w każdą sobotę, razem z wolontariuszką zgłębia tajniki Internetu. Pani Krystyna wykorzystuje go, aby szukać nowych przepisów kulinarnych i informacji na temat pielęgnacji roślin, bo je uwielbia. Jej największą radością są spotkania z panią Agnieszką, opiekunką z OPSu, z którą od 5 lat się przyjaźni.
Wśród 3 najważniejszych potrzeb pani Krystyna wymienia komplet pościeli, bo obecny jest już zużyty. Dużym wsparciem byłyby dla niej żywność i środki czystości.”

 W dniach 21.11 – 06.12 zbieramy dary dla Pani Krystyny, której na co dzień brakuje środków finansowych na podstawowe produkty żywnościowe, kosmetyki  i środki czystości. W najbliższych dniach uczniowie będą mogli losować “talony serca”, w których prosimy o przyniesienie jednego produktu. Chętnych Rodziców prosimy o pomoc w zakupie dodatkowych prezentów: koc, komplet pościeli, ręczniki, patelnia, garnki 1l i 2l, nóż szefa kuchni. Dary można składać w sali nr 49. Paczka zostanie dostarczona do magazynu w Szkole Podstawowej nr 389 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie przy ulicy Smoczej 19 w dniach 8 – 9 grudnia. Mamy nadzieję, że nasz apel o pomoc nie pozostanie bez odzewu. Wierzymy, że nasza świąteczna paczka  wywoła uśmiech na twarzy Pani Krystyny, która choć na chwilę zapomni o codziennych troskach.

Razem zmieniamy świat na lepsze!

Za zaangażowanie i okazane serce serdecznie dziękujmy.

Organizatorzy akcji:

 

uczniowie klasy VIIa

 z wychowawcą Elżbietą Bechler