Szlachetna Paczka – podsumowanie + fotorelacja

Za nami V edycja Szlachetnej Paczki w naszej szkole. Z pełnym przekonaniem stwierdzamy, że była wyjątkowa, bo angażująca całą szkołę. W tym roku wspieraliśmy p. Jolę i jej córkę Kasię, które niedawno straciły bliską osobę – męża i tatę, który był głównym żywicielem rodziny.

Przez trzy tygodnie uczniowie, nauczyciele i rodzice zrobili wszystko, żeby przygotować paczkę, a potrzeby były niemałe: laptop, kurs językowy, pościel, ubrania, buty, łyżwy, produkty spożywcze, plastyczne oraz środki czystości. Wiedzieliśmy, że potrzebujemy zebrać kilka tysięcy złotych jeśli chcemy zaspokoić wszystkie potrzeby rodziny.

Nasze działania zaczęliśmy od pomysłów na akcje, dzięki którym zebraliśmy pieniądze.

Podczas dnia otwartego 17 listopada klasa 6b zorganizowała Szlachetną Kawiarenkę, uczniowie przygotowali wiele słodkości, kawę i herbatę. W holu głównym witali rodziców, kusili zapachami ciast i zbierali do puszki pierwsze banknoty. W kolejnym tygodniu nakręceni pomaganiem stworzyli kiermasz ciast. Pod koniec akcji  kolędowali przed budynkiem szkoły przy akompaniamencie fletu.

Klasa 7a wzięła udział w przygotowaniu kawiarenki w sali nr 3. Dziękujemy za przepyszne kakao z piankami, ciasta, stoliki i klimatyczną atmosferę. Jesteśmy dumne z obsługi i zarządzania akcją.

Dziękujemy klasie 7b za pomysł, przygotowanie i organizację tostów. Uczniowie samodzielnie przygotowali przestrzeń do wypiekania tostów, zaopatrzyli się w składniki, zadbali o bezpieczeństwo i sprawne wydawanie. Jesteśmy pod wrażeniem determinacji i organizacji.

Klasa 4a zorganizowała loterię z nagrodami, a także słodkie stoiska z ciasteczkami i ciastami. Losów było aż 70, a każdy z nich wygrywał. Upominki były starannie przygotowane i zapakowane. Jesteśmy zachwycone dbałością o szczegóły i dobrą zabawą, którą uczniowie obdarzyli uczestników.

Klasa 4b przygotowała kawiarenkę w holu z ciastami oraz lemoniadą. Na stoisku można było również kupić kolorowe naklejki czy zrobić tatuaż brokatowy. Jesteśmy pod wrażeniem zaangażowania i współpracy.

Klasa 4c wspierała akcję kolędując na korytarzu świąteczne utwory. Dzięki nim poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Oddajemy ogromny szacunek zarówno inicjatorom jak i osobom, które spontanicznie dołączyły do akcji.

Klasa 5a wystawiła stoisko na korytarzu górnym i sprzedawała pierniczki własnej roboty. Wiemy, ze cała klasa zaangażowała się w wypiekanie pierniczków, ozdabianie ich, a potem sprzedaż. Jesteśmy zachwycone waszymi staraniami i połączeniem sił w szczytnym celu

Klasa 5b przygotowała kiermasz smakołyków świątecznych w sali nr 18. Uczniowie zmobilizowali się nie tylko do sprzedaży ciast/ciasteczek, ale urzekliście nas czapkami mikołajowymi, które założyliście na znak solidarności i jedności.

Klasa 6a włączyła się w Szlachetną Paczkę organizując sprzedaż ciasteczek z wróżba i innych słodkości. Można ich było spotkać na górnym korytarzu. Dziękujemy za bycie częścią tej akcji i oddanie sprawie

Klasa 8a wykorzystała doświadczenia zdobyte na scenach Teatru i zorganizowała spektakl. Niesamowite jest to, w jak krótkim czasie udało się przygotować scenariusz, obsadzić role i zagrać przedstawienie w kameralnym, szkolnym teatrze. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem gry aktorskiej, wcielania w życie pomysłów.

Klasa 8b Miała swoich przedstawicieli podczas pakowania prezentów. Dzięki ich pomocy, a także WOLONTARIUSZOM z innych klas sprawnie przygotowaliśmy paczki dla wybranej Rodziny.

Klasa 8c przygotowała przepyszne gofry. Do tego stworzyła film, premierę seansu, do tego spotkanie z aktorami i twórcami oraz przekąski. Jesteśmy pod wrażeniem zgrania klasy, zorganizowania i kreatywności.

Dziękujemy wszystkim uczniom!

Równolegle prowadziliśmy zbiórkę artykułów spożywczych, plastycznych i środków czystości.

Wszystkie klasy wylosowały 2-3 produkty, które zbieraliśmy w holu głównym. Zebraliśmy: herbatę, kawę, cukier, olej, mleko, kaszę, pomidory w puszce, kukurydzę, majonez, ryż, nutellę, czekolady, makarony, mąkę, dżemy, ketchupu, płatki śniadaniowe, mydła/żele myjące, płatki kosmetyczne, papier toaletowy, papiery do pakowania prezentów, taśmy klejące, płyny do płukania, szampony, proszki do prania, szczoteczki do zębów, pasta do zębów, płyny do mycia naczyń, artykuły higieniczne, płyny czyszczące, kremy, pasty, kleje, kredki, piórniki, flamastry, poduszkę.

Dzięki całej społeczności szkolnej zebraliśmy 5803,45zł! Z zebranych pieniędzy zakupiono:

Pościel, koc i piżamę z motywem ulubionego bohatera, akcesoria do laptopa (pokrowiec, myszkę, słuchawki), bon podarunkowy do galerii, bransoletki, łyżwy, buty, koc, bilety do kina oraz niektóre brakujące produkty spożywcze, plastyczne. Dzięki rodzicom, którzy podarowali laptopa na Szlachetną Paczkę, mogłyśmy opłacić szkołę języka angielskiego oraz materiały edukacyjne dla dziewczynki aż do marca/kwietnia 2024 roku! Dzięki wspólnej pracy udało nam się zapewnić wszystkie potrzeby rodziny.

Zbliżał się Weekend Cudów. W czwartek 8 grudnia nauczyciele i uczniowie segregowali produkty, zapakowali i oznaczyli 25 PACZEK.

Bez pomocy rodziców nie udałoby się. Paczki trzeba było przechować do soboty, następnie zawieźć je do magazynu. Dzięki p. Jodłowskiemu udało nam się dostarczyć paczki do magazynu, a następnie bezpośrednio do rodziny. U pani Joli i Kasi pojawiliśmy się w składzie: uczeń Staś Jodłowski z tatą p. Michałem Jodłowskim, absolwentka Gabrysia Balska, wolontariuszka odpowiedzialna za rodzinę, nauczyciele Katarzyna Kaim oraz Anna Drwal.

Przekazujemy relacje wolontariuszki ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki

Rodzina z niecierpliwością czekała na przyjazd darczyńcy i wolontariuszy. Przywitali nas z uśmiechem na twarzy, widać było niedowierzanie na ich twarzach kiedy wnosiliśmy paczki. Chcąc podziękować za okazaną pomoc Kasia przygotowała własnoręcznie przygotowaną kartkę świąteczną oraz stroik bożonarodzeniowy wykonany wspólnie z mamą. Upominek dostali darczyńcy oraz wolontariusz. Rodzina dziękowała za okazane wsparcie, był to moment najbardziej wzruszający dla nas wszystkich. Następnie rodzina zaczęła otwierać paczki, skokom radości Kasi nie było końca, mama była bardzo szczęśliwa widząc radość na twarzy dziecka. Każda otwierana paczka poprzedzona była okrzykami zachwytu. Dziewczynka komentowała każdy prezent, że taki właśnie chciała mieć. Mamie ogromną radość sprawiły bransoletki, nie spodziewała się że wszystkie ich potrzeby będą spełnione. Bardzo dziękowały za okazaną pomoc.

Słowo od Wolontariusza

Chciałabym bardzo podziękować za miłą współpracę oraz ogromną pomoc rodzinie. Widzę jakich starań Państwo dołożyliście, aby spełnić potrzeby rodziny. Czyńcie dobro jak najdłużej, wróci do Was ze zdwojoną siłą. W trakcie spotkania z rodziną czułam ogromną radość z niesionej przez Państwa pomocy. Cudownie było widzieć uśmiechy na twarzach rodziny. Byłam bardzo wzruszona. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia chciałabym życzyć Państwu samych cudownych chwil spędzonych w rodzinnym gronie.

Dziękujemy Wszystkim zaangażowanym rodzicom, a szczególnie:
Panu Michałowi Jodłowskiemu, Państwu Magdalenie i Patrykowi Rudawskim, Pani Agnieszce Podgórskiej.

Dziękujemy Wszystkim nauczycielom za pomoc, wsparcie, opiekę nad uczniami podczas akcji, pomoc w organizacji akcji w szkole. Szczególne podziękowania dla:
Marty Wojcieszek-Orlik, Klaudii Korzeń, Małgorzaty Ostaszewskiej, Łukasza Suleja, Pauli Bogusiewicz-Wołosz, Kingi Żak, Iwony Rucińskiej-Kiepas, Grzegorza Kulasa, Natalii Malickiej, Moniki Grodzkiej, Ewy Kabsy oraz Moniki Niepytalskiej.

Bardzo wzruszone serdecznie wszystkim dziękujemy, pokazaliśmy że razem możemy więcej, że potrafimy się zjednoczyć, żeby bezinteresownie pomóc nieznanym osobom. 

Pozdrawiamy
Anna Drwal
Katarzyna Kaim

Fotorelacja z akcji