Szkolny teatr w czasach pandemii spektakl on-line – klasa IVb

Szanowni Czytelnicy,

zapraszamy do obejrzenia przedstawienia „Pani Twardowska” w wykonaniu uczniów z klasy 4b.  Zanim obejrzycie nasz „mini spektakl” opowiemy Wam jak doszło do nagrania.

Podczas, lekcji języka polskiego omawialiśmy balladę Adama Mickiewicza pt. Pani Twardowska. Wtedy w głowie naszej  Pani Katarzyny Cichońskiej zrodził się pomysł na nagranie spektaklu.

Cała klasa z wielką radością i zapałem przyjęła to wezwanie. Podzieliliśmy zadania. Przedstawiciele klasy uzgodnili ze sobą szczegóły przedstawienia. Dzięki dobrej organizacji i współpracy, każdy doskonale wiedział, co musi zrobić. Nasze koleżanki z klasy Nadia i Olga przygotowały bardzo ładne zaproszenie, które otwiera nagranie. W piątek czyli 5 marca 2021 r. odbyła się próba generalna. Dopracowaliśmy szczegóły, spróbowaliśmy opanować tremę i byliśmy gotowi do przedstawienia.

W poniedziałek odbyło się nagranie inscenizacji ballady Adama Mickiewicza pt. „Pani Twardowska”. Dużym zaskoczeniem były wspaniałe kostiumy przygotowane przez uczniów i ich rodziców. Idealnie pasowały do sztuki!!! Wszyscy przygotowali się też do recytacji.

Na przedstawienie zaprosiliśmy naszych rodziców i wychowawczynię klasy IVB, Panią Annę Drwal. Nasi koledzy Maciej i Julek nagrali i zmontowali całe przedstawienie. Spektakl wyszedł bardzo dobrze. Jesteśmy zadowoleni, że pomimo wielu trudności udało nam się wspólnie zrealizować nasze przedstawienie

Uczennice klasy IVB

Hania i Ida

Zapraszamy do obejrzenia spektaklu – plik wideo poniżej