Święto zuchów i harcerzy” w naszej szkole

Jak co roku 22 lutego swoje święto mieli wszyscy   harcerze i zuchy  nie tylko w Polsce, ale i w świecie. Był to tak zwany Dzień Myśli Braterskiej, który jest jednocześnie rocznicą urodzin założyciela skautingu Roberta Baden-Powella. Tym razem przełożeni harcerzy w porozumieniu z Panią Dyrektor Iwoną Stępniak i ich nowym, szkolnym opiekunem Łukaszem Sulejem, zorganizowali specjalne spotkanie z tej okazji. O godzinie 9.00 wszyscy harcerze, harcerki i zuchy mieli się stawić na zbiórce w sali gimnastycznej. Tam odbyły się krótkie,  ale bardzo radosne obchody tego ważnego dla nich święta. Nie zabrakło więc pieśni harcerskich, zabawy polegającej na przeciąganiu liny oraz upominków dla wszystkich. Natomiast każdy , kto przyszedł dziś w mundurze,  otrzymał szczególnie ważny  przedmiot dla harcerza, czyli kompas. To rodzinne  spotkanie,  poprowadzone przez komendę szczepu Rodło na czele z komendantką szczepu – Karoliną Delurą, spodobało się uczniom. Wsparła ją członkini komendy Julianna Rutkowska oraz jeden z drużynowych. Dla nich należą się szczególne podziękowania  a dla harcerzy serdeczne życzenia wytrwania w tej niezwykle ciekawej organizacji,   jaką jest harcerstwo.