Sukcesy naszych uczniów w InstaLogik 2022/2023

W konkursie InstaLogik 2022/2023 wzięło udział 6420 uczniów z 965 szkół z całej Polski.

Mamy zwycięzców!!!

Jakub Bąk – uczeń klasy 5b – Laureat II miejsca na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 5 SP. Najlepszy wynik w dzielnicy Warszawa Śródmieście.

Aleksandra Sieniuta – uczennica klasy 4b – Finalista na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 4 SP.

Poniżej informacja  ze strony: https://www.instalogik.pl

“InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs realizowany jest w całości on-line. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania z dowolnego komputera (również w domu). Konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli.

Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. W ogólności jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego.”

Konkurs składał się z III etapów. W pierwszym etapie brało udział 11 uczniów z naszej szkoły. Aleksandra i Jakub przekroczyli wymagany próg punktowy i przeszli do II etapu. W drugim etapie, który odbył się 10 grudnia 2022 roku wymienieni powyżej uczniowie także przekroczyli wymagany próg punktowy i zakwalifikowali się do 3 etapu. Finał konkursu odbył się w sobotę 18 marca 2023 o godzinie 10:00.

Gratulacje dla Aleksandry i Jakuba.

Grzegorz Kulas – nauczyciel informatyki.