Sukcesy naszych historyków

Rok szkolny 2020/2021 obfituję w dobre wyniki i sukcesy uczniów reprezentujących naszą szkołę oraz Koło historyczne. Aż 3 naszych uczniów (Jan Staniszewski 8C, Witold Gintowt-Dziewałtowski 8A oraz Błażej Siennicki 8A) przeszło I etap Olimpiady Historycznej Juniorów organizowanej przez Polskie Towarzystwo Historyczne. Natomiast na drugim etapie składających się z dwóch części (ustnej i pisemnej) Witold Gintowt-Dziewałtowski dotarł do części ustnej zdobywając aż 94 % punktów w części pisemnej. Niestety nie udało się już dalej zakwalifikować do etapu centralnego gromadzącego najlepszych uczniów z Polski. Niemniej jednak jest to duży sukces Witka i pozostałej dwójki uczniów, którym serdecznie gratulujemy

To jednak nie koniec. Już we wtorek 19.01.2021 r. Jan Staniszewski (przygotowywany również przez Panią Paulinę Banasiak) będzie walczył o awans do III etapu Konkursu Kuratoryjnego z historii. W I etapie Janek uzyskał aż 94 % punktów. Życzymy Jankowi kolejnych sukcesów.

Przed nami jeszcze prawdopodobnie II Mistrzostwa Szkoły z historii planowane na wiosnę 2021 roku. Zapowiadają się bardzo ciekawie.

Serdecznie zachęcam wszystkich uczniów do uczęszczania na Koło Historyczne, które ma swe spotkania w środy o godzinie 7.10(żeby się zapisać należy napisać maila z prośbą do prowadzącego koło żeby dostać dostęp do specjalnego classroom’a). Na kółku uczniowie rozwijają swe zainteresowanie historią oraz przygotowują się nie tylko do konkursów ale także do egzaminu z historii, który będzie miał miejsce już od 2022 roku(1 z 5 przedmiotów do wyboru).

Warto dodać, że koło ma swoje logo, które niedawno zostało zaktualizowane i zatwierdzone przez Panią dyrektor. Oto one:

Łukasz Sulej, nauczyciel historii w SP nr 12 oraz prowadzący i opiekun Koła Historycznego