Spotkanie z Kandydatami do klasy siódmej dwujęzycznej oraz z ich Rodzicami

Rusza rekrutacja do klasy siódmej dwujęzycznej w śródmiejskiej placówce z ponad 70-letnią tradycją.

    Szkoła Podstawowa nr 12 w Warszawie po raz kolejny zaprasza młodych ludzi zainteresowanych rozwojem umiejętności językowych do klasy dwujęzycznej z wiodącym językiem francuskim. Uczniowie takiej klasy realizują ten sam materiał, co wszyscy siódmo- i ósmoklasiści, ale mają okazję spojrzeć na naukę w inny sposób, z perspektywą otwartości na wielojęzyczny i wielokulturowy świat. Lekcja w dwujęzycznej Dwunastce to nie tylko spotkanie z nauczycielami, to także wizja kontaktu z grupą o podobnych możliwościach, zainteresowaniach, motywacji w zdobywaniu wiedzy. Odwaga w używaniu języka i obycie kulturowe mogą okazać się potrzebne do wykonania kolejnych kroków – w szkole ponadpodstawowej czy pracy zawodowej.

   Poczucie własnej wartości, ciekawość w poznawaniu świata, podejmowanie nowych inicjatyw i wyzwań, czym cechują się nasi absolwenci, nie przychodzą z dnia na dzień, dlatego warto podejmować decyzje, które świadczą o wykorzystaniu wszystkich okazji do rozwoju.

   Spotkanie informacyjne odbędzie się 12 maja 2022 o godzinie 17:30 w budynku Szkoły.

   Serdecznie zapraszamy !!!