Sobotnie warsztaty w Łazienkach Królewskich

Sobotnie warsztaty w Łazienkach Królewskich

Zespół Pałacowo-Ogrodowy w Łazienkach jest najpiękniejszym układem przestrzennym Warszawy i jednym z najpiękniejszych w Europie, zachwycającym na równi zielenią jak architekturą. Łazienki Królewskie pełnią dziś różnorodne funkcje: są placówką muzealną, miejscem wydarzeń o charakterze kulturalnym, naukowym, rozrywkowym, a także ulubionym miejscem spacerów.

W sobotę 19 maja 2018 roku odbyły się pierwsze warsztaty przyrodnicze w Łazienkach Królewskich. W zajęciach uczestniczyło 37 uczniów klas siódmych. Korzystając z planu Łazienek Królewskich każda grupa zaproponowała trasę wycieczki po parku ze wskazaniem minimum 10 miejsc (obiektów), które warto odwiedzić.

Słoneczna pogoda sprzyjała dobrej zabawie w plenerze, jak również integracji społeczności szkolnej.

Dziękuję za czas wspólnie spędzony w Łazienkach Królewskich. Do zobaczenia na lekcjach geografii.

Elżbieta Bechler