Projekt “Mickiewicz” w 8b

“Projekt Mickiewicz” w 8B
Klasa 8b razem ze swoim wychowawcą p. Katarzyną Cichońską przez trzy miesiące realizowała “Projekt Mickiewicz”. Naszym zadaniem było przygotowanie inscenizacji “Dziadów cz. II” A. Mickiewicza. W ten sposób chcieliśmy uczcić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Nauczyliśmy się także pracy w zespole. Wielką satysfakcję sprawiło nam doprowadzenie naszego przedsięwzięcia do końca. Podsumowaniem naszego projektu był występ dla rodziców, nauczycieli oraz koleżanek i kolegów z klas siódmych i ósmych. 29 listopada i 3 grudnia przenieśliśmy naszych odbiorców na obrzęd Dziadów, przypominając ważne prawdy moralne, mające ponadczasową ważność. Kierowaliśmy się dewizą romantyków, że czucie i wiara silniej mówią do nas, niż mędrca szkiełko i oko.