Pozdrawiamy z Szanghaju!

Byliśmy w Chinach!
Wzięliśmy udział w podróżnym projekcie Miasta! Miasta!, organizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę z Gorzowa Wielkopolskiego. Przez kilka dni rozmawialiśmy w bibliotece o  Chinach, a szczególnie na temat wylosowanego dla nas miasta.
To Szanghaj!
Wyszukiwaliśmy informacje w Internecie i encyklopedii, a także w słynnej książce Mapy. Tworzyliśmy i uzupełnialiśmy zadania na monitorze interaktywnym. Układaliśmy puzzle z wieżowcami Szanghaju. Pola z klasy 3b zaprezentowała zdjęcia ze swojej podróży do Chin.
Dzięki tym aktywnościom poznaliśmy wiele ciekawostek.
I choć to słynne chińskie miasto jest oddalone od Warszawy prawie 8 tys. kilometrów, teraz wydaje nam się bliższe, bardziej znane!
Zapraszamy do obejrzenia relacji z naszych szanghajskich poszukiwań:

Alicja Lampa
nauczyciel bibliotekarz SP 12 Warszawa