Podsumowanie Miesiąca Bibliotek

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Świętowaliśmy z przyjemnością. Przede wszystkim zadbaliśmy o dekorację biblioteki. Na co dzień to książkowe miejsce otrzymało kolorowy akcent w postaci balonów. Każdy pytał, co się dzieje, z jakiej to okazji i w ten prosty sposób dużo osób dowiedziało się o miesiącu bibliotek szkolnych. To właśnie w październiku ruszyły dwa konkursy biblioteczne:
  • konkurs jednego tytułu z książką „Charlie i fabryka czekolady” dla klas 3-4;
  • konkurs „Cogito ergo sum” – Czy znasz polskich romantyków? Dla klas 5-8.
Zaproponowaliśmy uczniom zabawę w wyszukiwanie wyrazów w słowniku ortograficznym. Bardzo szybko zostały znalezione nazwy ulubionych zwierzaków, owoców i… czekolada! Każdy z poszukiwaczy otrzymał „czytającą” naklejkę.
10 października w Dzień Drzewa stworzyliśmy rysunkowe drzewo z ulubionych lektur. Potem ułożyliśmy z książek pień, konary i gałęzie na kształt drzewa, wprost na podłodze w bibliotece.
Każdy mógł wziąć udział w rozwiązywaniu krzyżówki o naszej Krainie Książek. Niektóre rzeczy to sprawy oczywiste, inne można było sprawdzić na miejscu. 
Przygotowaliśmy i wysłaliśmy również kartki z życzeniami do bibliotek szkolnych SP 12 Otwock i SP 12 Dąbrowa Górnicza oraz SP Chotcza.
Święto bibliotek zakończyliśmy grą w balony oraz rozdaniem ich uczniom!