Podsumowanie akcji „Szlachetna Paczka w SP12”

Szanowni Państwo,

mam zaszczyt poinformować, że druga edycja “Szlachetnej Paczki w SP12” dobiegła końca. Akcja zakończyła się wielkim sukcesem. Przez ostatnie trzy tygodnie, wokół “Szlachetnej Paczki w SP12” ponownie zbudowała się empatyczna społeczność. To był magiczny czas. Podczas czytania historii Rodziny na twarzach uczniów widać było wzruszenie, a niekiedy łzy płynęły po policzkach.

To dzięki Państwa niesamowitej mobilizacji i wielkim sercom, organizacja akcji była możliwa. Przekazane produkty żywnościowe, kosmetyki, środki czystości oraz inne upominki to realna pomoc dla osób, które na co dzień borykają się z licznymi problemami. Razem zmieniliśmy świat na lepsze. Wspólnymi siłami stworzyliśmy magiczną atmosferę wokół “Szlachetnej Paczki”.

W akcji wzięła udział cała społeczność szkolna. Zaangażowanie uczniów naszej Szkoły napawa optymizmem, budzi podziw dyrekcji szkoły, nauczycieli, środowiska lokalnego. Dzieci miały świadomość, że uczestniczą w ważnym wydarzeniu. Uczniowie zostali uwrażliwieni na krzywdę innych osób. Wierzę, że w przyszłości wyrosną na dobrych ludzi.

Dzięki pomocy p. Sławomira Burakowskiego paczka została dostarczona w sobotę 7. grudnia do magazynu w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 280 im. Tytusa Chałubińskiego w Warszawie przy ulicy Gorlickiej 3. Wolontariusze byli pod wrażeniem rozmiaru paczki. Wzruszona Rodzina dziękuje z całego serca wszystkim darczyńcom za okazaną pomoc.

Akcja wpłynęła na integrację całej społeczności szkolnej, która nie jest obojętna na los drugiego człowieka. Wspólnymi siłami sprawiliśmy, że nadchodzące święta będą radosne dla Pani Marty i Pana Adama. Wyjątkowość “Szlachetnej Paczki” polega na tym, że przywraca ona ludziom wiarę w dobro. Potrzebujący otrzymują pomoc od tych, którym dawanie sprawia satysfakcję i przyjemność. Dzięki całej społeczności szkolnej udało się spełnić marzenia drugiego człowieka.

Serdecznie dziękuję za zaangażowanie, okazane serce oraz ciepłe słowa o akcji. Mam wrażenie, że wspólnie tworzymy nową tradycję w SP12.

Elżbieta Bechler

Zdjęcia na dole strony.


A oto podsumowanie naszej zbiórki:

ARTYKUŁY SPOŻYWCZE

ŚRODKI CZYSZCZĄCE

Mąka 12 kg Proszek do prania 10 szt.
Cukier 14 kg Płyn do płukania tkanin 2 szt.
Makaron 35 op. Płyn do mycia naczyń 11 szt.
Ryż 28 op. Płyn do WC + kostki toaletowe 14 szt.

Kasza gryczana/jaglana/

orkiszowa/jęczmienna/ płatki owsiane

42  op. Płyn do mycia szyb 3 szt.
Sól 17 op. Środki czyszczące do łazienki i kuchni 27 szt.
Majonez 16 szt. Chusteczki nawilżane do czyszczenia 2 op.
Kakao 20 szt. Spray czyszczący, środek do pielęgnacji maebli 8 szt.
Papier toaletowy, worki na śmieci, komplet ścierek     3 op.
Dżemy 28 szt.

KOSMETYKI

Herbata 39 op. Szampon i odżywka do włosów 22 szt.
Kawa 20 szt. Mydło 7 szt.
Olej / oliwa 17 l. Żele pod prysznic 20 szt.

Konserwy mięsne i

rybne                 

86 szt. Pasta do zębów 28 szt.
Owoce w puszkach 14 szt. Dezodorant 14 szt.
Kukurydza w puszce 19 szt. Szczoteczka do zębów 39 op.
Groszek w puszce 17 szt. Balsam do ciała 2 szt.
Fasola w puszce 26 szt. Zestaw kosmetyków 19 szt.
Pomidory w puszce, koncentrat pomidorowy 27 szt. Kremy 2 szt.
Ketchup i musztarda 2 szt.    
Budyń 84 szt.

UPOMINKI

Kisiel 74 szt. Wózek na zakupy 1 szt.
Galaretka 72 szt. Plecak 1 szt.
Bułka tarta 1 szt. Bransoletka APART 1 szt.
Oliwki 1 szt. Prześcieradło 1 szt.
Przyprawy 185 szt. Kołdra 2 szt.
Mleko 10 op. Poduszka 3 szt.
Kostki rosołowe 14 op. Koc 2 szt.
Soja 1 op. Komplet pościeli 4 szt.
Ciecierzyca 2 op. Ręczniki 14 szt.
Fasola sucha 12 op. Bluzy polarowe 2 szt.
Groch 2 op. Bluzki damskie rozm. S 3 szt.
Soczewica 3 op. T – shirt męski rozm. XL 2 szt.
Miód 6 szt. Legginsy damskie rozm. S 1 szt.
Sosy do makaronu, dań 20 szt. Obuwie sportowe 1 para
Chałwa 24 op. Apaszki, szale 4 szt.
Ciastka 17 op. Ceramiczna forma do pieczenia ciasta 1 szt.
Czekolada 14 szt. Świąteczny świecznik 1 szt.
Cukierki Michałki 11 op. Świąteczna świeczka zapachowa 1 szt.
Bakalie(migdały, rodzynki) 3 op. Maść Alantan 9 szt.
Ciasta w proszku 1 op. Bandaż 15 szt.
Czekolada do picia 1 op. Plastry 5 op.
Torcik Wedlowski 4 szt. Leki przeciwbólowe 2 op.
Ptasie Mleczko 4 szt. Płyn/ spray antyseptyczny 2 szt.
Cukierki, galaretki, żelki 13 op. Maść antyseptyczna 1 szt.
Płatki śniadaniowe 1 op. Gaziki 300 szt.
Owsianki 2 op. Kompresy 101 szt.