Odsłonięcie pomnika Wojciecha Korfantego, 25.10

W piątek 25 października w bliskim sąsiedztwie naszej Szkoły – u zbiegu Al. Ujazdowskich i ul. Agrykola – został  uroczyście odsłonięty Pomnik Wojciecha Korfantego, Ojca Niepodległości, przywódcy III Powstania Śląskiego, postaci niezwykle ważnej, zwłaszcza w w odniesieniu do naszego Patrona. W wydarzeniu wzięli udział m.in. wnuk Wojciecha Korfantego, Prezydent RP, Premier RP, Marszałkowie Sejmu i Senatu,  Prezydent m.st. Warszawy, Ministrowie oraz liczna reprezentacja z województwa śląskiego, z udziałem Wojewody,  Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk oraz rodziny Wojciecha Korfantego.

Obecna była również delegacja naszej szkoły pod przewodnictwem Pani Dyrektor Iwony Stępniak oraz Wicedyrektor Ewy Wawrzyniak, która złożyła wieniec pod pomnikiem Wojciecha Korfantego. W uroczystości wziął udział również nauczyciel historii p. Łukasz Sulej, szkolny poczet sztandarowy oraz uczniowie, spośród których uczennica kl. V asystowała podczas ceremonii zdjęcia wstęgi z pomnika.