Obchody Dnia pamięci Stanisława Hadyny

Obchody Dnia pamięci Stanisława Hadyny

Dnia 25 września w Koszęcinie miało miejsce spotkanie szkół związane z rocznicą urodzin wybitnego muzyka, kompozytora  i założyciela Zespołu Pieśni i Tańca “Śląsk” STANISŁAWA HADYNY   ( 1919-1999).   Nie zabrakło wśród gości  delegacji z naszej szkoły na czele z Panią Dyrektor Iwoną Stępniak i Panią Wicedyrektor Ewą Wawrzyniak. Reprezentował nas również nauczyciel historii  Łukasz Sulej oraz uczniowie klas siódmych wraz z pocztem sztandarowym. Głównym  punktem dnia był uroczysty apel poświęcony pamięci Stanisławy Hadyny. Dzieci w tym dniu miały  moc atrakcji. Uczestniczyły w zajęciach dotyczących śląskiej kultury oraz warsztatach tanecznych. Nie zabrakło też inaugurującego koncertu Zespołu Pieśni i Tańca “Śląsk”. To było bardzo udane i owocne spotkanie.