Nowy numer gazetki TUZINEK

Tuzinianie i Tuzinianki!

Drodzy Czytelnicy i Redaktorzy! To nasza trzecia gazetka TUZINEK w tym roku szkolnym. Główne tematy to: herbata, morskie zwierzęta i czas wolny. Zapraszamy do zapoznania się  z twórczością uczniów Dwunastki.

Obejrzyjcie projekty filiżanek i przeczytajcie herbaciany wiersz Janki. Zobaczcie prace plastyczne uczniów nawiązujące do przeczytanych książek. Literaturę angielską po angielsku poleca Sophie. Specjalnie dla Was artykuł od absolwenta naszej szkoły – Adriana, dziś już licealisty.

Przedstawiamy skojarzenia i definicję słowa: granik — znaczenie Was zaskoczy!  Z Tolą i Jurkiem zwiedzamy Trójmiasto, a rysunki morskich zwierząt przybliżą nam życie w głębinach. W Galerii Rzeczy Znalezionych praca w technice asamblażu. Zwierzaki numeru to słodki Gelato i wesoły Antek. Na łamach naszej gazetki znajdziecie   również przepisy na coś rozgrzewającego i dla odważnych – chłodzącego zimą. Kilka stron zajmują osiągnięcia uczniów w konkursach z I semestru. Gratulujemy!!!

Zapraszamy do czytania!

Link do gazetki w formacie PDF: https://sp12w.edu.pl/wp-content/uploads/2024/02/Tuzinek3_64lutywww.pdf

Link do gazetki z szelestem kartek: https://online.pubhtml5.com/ulmp/jlhf/