NIEZWYKŁA LEKCJA PRZYRODY

NIEZWYKŁA LEKCJA PRZYRODY

W środę  11.04.2018  uczniowie klas IV i V spotkali się w sali gimnastycznej z hodowcą i pasjonatem węży z Krakowa. Była to dla nich specjalna lekcja przyrody. Sporo dowiedzieli się o różnych gatunkach afrykańskich i azjatyckich  węży ( jest ich na świecie aż 2700 gatunków). Przeciętnie  żyją  one od 10 do 30 lat i nie są trudne w hodowli. Dlatego coraz więcej gadów kupują także Polacy do swych domów – ponadto sprowadzane są do nas tylko węże niejadowite. Najtańszy jest wąż zbożowy, zaś pięknie ubarwiony boa i pyton znacznie droższy. Pasjonat pokazywał dzieciom także wylinki węża i sporo mówił o upodobaniach oraz  sposobie żywienia tych tajemniczych zwierząt  w warunkach domowych. Uczniowie mogli pogłaskać kilka przybyłych z Krakowa węży . Przekonali się, że  mogą być one przyjazne a zadbane i  oswojone mogą dawać sporo radości.