Niespodzianka z Polskiej Szkoły w Glasgow

Biblioteka szkolna zaprosiła wiele instytucji do udziału w projekcie “Napisz do mnie kilka słów”. Przemiłą niespodziankę sprawiła nam przesyłka z Polskiej Szkoły w Glasgow! Dzieci przysłały nam pocztówki z miasta,
w którym uczą się i mieszkają. Każda kartka była wypełniona przez innego ucznia lub uczennicę. W ten sposób mogliśmy poznać bliżej naszych rówieśników, którzy na co dzień uczą się w języku angielskim, a w soboty w języku polskim. Na niektórych kartkach uczniowie umieścili własne rysunki, a także ciekawe znaczki.
Przedstawili nam się: Bartek i Mateusz, Olek, Julia, Laura, Siergiej, Marysia i Pola, Olgierd, Wiktor i Szymon, Dawid
i Alicja, Nikodem, Filip, Ola i Nadia, Adrian, Tymon, Oliwia, Kacper, Amelia i Julia, Kasia, Weronika i Dorotka, Tymon
i Daniel, Martyna, Oskar, Gabriel i Damian, Anika i Wiktoria, Kacper i Oliwer, Kuba, Nikola.
Serdecznie wszystkich pozdrawiamy i chcemy powiedzieć, że na taką miłą niespodziankę pocztówkową odpowiadamy …. również pocztówkową niespodzianką!
Przygotowaliśmy dwadzieścia pocztówek z różnych miast Polski, dwadzieścia osób z przyjemnością przedstawiło siebie i swoje zainteresowania. Również w postaci rysunków! Cieszymy się, że mogliśmy przybliżyć Polskę naszym kolegom, którzy często pisali, że tęsknią za swoim krajem!
Dołączyliśmy do przesyłki piękną kartkę świąteczną, którą wykonała Alicja z kl. 8b.  Gruba koperta leci teraz pocztą lotniczą do … Szkocji!