Moje Miasto Bez Elektrośmieci

Nasza szkoła bierze udział w programie ekologicznym “Moje Miasto Bez Elektrośmieci”. Uczniowie z klasy 7b podzieleni na 3-osobowe zespoły przeprowadzili we wszystkich klasach kampanię informacyjną na temat ZSEE. Zachęcamy do udziału w zbiórce całą społeczność szkolną, ponieważ dbanie o środowisko jest naszym wspólnym celem. Elektrośmieci nie wolno wrzucać wraz z innymi odpadami do zwykłego śmietnika ani nie należy ich samodzielnie demontować. W holu znajduje się duży , zielony pojemnik, do którego w terminie do końca maja 2024 r. można wkładać drobne elektrośmieci, czyli popsute, nieużywane, niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne działające kiedyś na prąd lub na baterie – zabawki i gadżety elektroniczne, zbędny sprzęt AGD, RTV, IT, oświetlenie, zbieramy również przez cały rok baterie (mniejsze, również zielone pojemniki znajdują się w sali B i w holu). Elektrośmieci zostaną przekazane do punktu zbierania Elektro Eko, a nasza szkoła otrzyma za nie kupony Funduszu Oświatowego, które następnie wymieni na nowoczesne pomoce dydaktyczne oraz wyposażenie sal. Jeśli jesteście Państwo w posiadaniu i chcecie się pozbyć dużego sprzętu typu pralka, lodówka, zmywarka itp. proszę o kontakt ze szkolnym koordynatorem p. Anną Szczepańską.