LEKCJA MUZEALNA W ZAMKU KRÓLEWSKIM

Dnia 11.12.2018 roku klasa 5 B odwiedziła Zamek Królewski. W wyprawie towarzyszyli im: wychowawca – p.J. Miecznikowski, nauczyciel historii Ł. Sulej i jedna z mam. Po dotarciu na miejsce i zostawieniu rzeczy w szatni uczniowie spotkali Panią przewodnik, która miała oprowadzić dzieci po zamku. Nie było to jednak zwykłe zwiedzanie a lekcja , której tematem miało być nieco tajemnicze “Spotkanie z Królem”. Jak się później okazało chodziło o Stanisława Augusta Poniatowskiego, któremu to zawdzięczamy wiele innowacji i zmian w wystroju zamku. Dzięki opowieściom Pani przewodnik i aktywnej postawie uczniów lekcja byłą ciekawą podróżą, podczas której można było sobie wyobrazić jak mogła wyglądać w przeszłości wizyta u władcy naszego państwa. Zamek będąc niezwykle ciekawym miejscem bardzo zainteresował uczniów, którzy z uwagą, ale też i z naturalną energią zwiedzali kolejne pomieszczenia związane z życiem prywatnym i publicznym Stanisława Augusta. Myślę, że dzięki tej wizycie dzieci mogły niemalże “dotknąć” historii tak ważnego miejsca jak Zamek królewski.