„Kurs na zrozumienie” – warsztaty międzykulturowe

W dniach 12, 13 oraz 17 i 18 grudnia uczniowie klas 4a, 6b, 6c i 7b wzięli udział w warsztatach międzykulturowych zorganizowanych w ramach szkolnego projektu „Otwarte ramiona” . Warsztaty przeprowadziła Fundacja  Ocalenie.

W ramach zajęć odbyło się spotkanie z emigrantką z Sudanu. Pani Amina opowiedziała o tym jak to jest być w obcym kraju, nie znać języka, jakie trudności niesie za sobą emigracja.  Podzieliła się wrażeniami z pierwszych dni pobytu
w Polsce, opowiedziała też historie uchodźców zamieszkałych w Polsce, o ich problemach i o sposobach radzenia sobie z nimi.
Uczniowie podzielili się swoimi wrażeniami i refleksjami na temat inności, różności, oraz trudnych sytuacji związanych z nieznajomością języka czy kultury innego kraju.
Na zakończenie warsztatów uczniowie Dwunastki przekazali zebraną w ramach akcji „Podaruj trochę ciepła” bieliznę dla rodzin uchodźczych zamieszkałych w Warszawie.